Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

ZUS, odliczane składki, kasa fiskalna, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel

Funkcjonowanie firmy wiąże się z poświęcaniem uwagi na kwestie biurowe. Każdy właściciel firmy powinien być zorientowany w tym jak co rok wyglądają składki ZUS, czy usługi przezeń praktykowane zaliczają się do tych, które wymagają utrzymywania bądź też zwolnienie z kasy fiskalnej, czy wpisują się ewentualne ulgi, na przykład na internet. Wszystkie te obowiązki należy skrupulatnie sprawdzać gdyż wytyczne w prawie ulegają zmianom.

Składki ZUS
Author: kstudenta
Source: http://www.sxc.hu
Jest tak zwłaszcza gdy chodzi o biznes, który wymaga posiadania kasy fiskalnej. O tym, czy szefowie różnych sektorów mają obowiązek ich zakładania, decyduje ewentualne zwolnienie, które co rok podpisuje minister finansów. Istotnym zapisem prawnym regulującym konieczność ich utrzymywania jest ustawa dotycząca podatku od towarów i usług .

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu opisywanego tu materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/), która również niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Znana jest szeroko jako VAT. Czytaj .

Na przestrzeni lat kolejne zawody dołączają do listy tych, które rozliczają się z kasy fiskalnej. Od paru lat tę konieczność spełniać raz na rok muszą rekrutujący personele (agencje HR), zakłady pogrzebowe, dość lakonicznie rozumowane sekretariaty. Podobne wymogi tyczą się prywatnych autobusów, to samo tyczy się sprzedawców biżuterii, z kolei posiadacze prywatnych warsztatów od mechaniki pojazdów nie mają takiego obowiązku. Czytaj


Sprawy rozliczeniowe przedsiębiorcy to również dopatrywanie rzetelnego odprowadzenia składek. W rocznej składce ZUS-owskiej nie musimy (zależy to od decyzji właściciela) odliczać dobrowolnie opłacanych składek chorobowych. Najistotniejsze są tu składki na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne i na fundusz pracy. W skali miesiąca rozkład wpłat na składki wygląda następująco: zakłady budżetowe odliczają składki do piątego dnia każdego miesiąca, samo zatrudnieni do dziesiątego, a reszta płatników do piętnastego. Bagatelizowanie deadlinu grozi karą grzywny w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Poza najważniejszą „trójcą” przedsiębiorcom przysługują ulgi podatkowe, pod które - w zależności pism potwierdzających płatności - podlegają. Obeznanie w prawie rozliczeniowym umożliwia doprecyzowanie wiedzy na temat tego jak odliczyć internet , kto załapie się na ulgę od nowych technologii, a kto z tych którzy prowadzą działalność ma szansę na ulgę rodzinną.