Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Zobowiązania a także odpisy podatników na gruncie polskiego prawa

Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, narzuca na pracodawcę powinność płacenia składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracobiorców. Co istotne, powinien regulować te składki w określonym terminie. Jeżeli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego skutki i zapłacić odsetki za zwłokę. Zaległość podatkowa to podatek wraz z zaliczką, która nie została opłacona w czasie określonym przepisami. Gdy płatnik nie dotrzyma ustawowego terminu, rozliczana po terminie kwota powinna być zwiększona o należne odsetki za zwłokę.

Faktura
Author: Patrik Tschudin
Source: http://www.flickr.com
Odsetki za zwłokę należy zapłacić łącznie z nieterminowo opłacanymi składkami ZUS za dany okres, za który powstała zaległość. Nie można najpierw spłacić po terminie samych składek, a następnie dokonać wpłaty na pokrycie samych odsetek .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odsetki-za-zwloke-koniecznie-zaplac-zus-w-terminieasie.Kalkulator odsetek podatkowych za zwłokę od zaległych zobowiązań, pomaga obliczyć ich wielkość. W polskim prawie, przepisami regulującymi system podatku od wartości dodanej, jest ustawa o podatku od towarów i usług. Faktura wewnątrzwspólnotowa, to faktura potwierdzająca wewnątrzwspólnoFaktura wewnątrzwspólnotowaątrzwspólnotowa dostawa towarów to eksport towarów z kraju do innego państwa Unii na rzecz podmiotu, który posiada aktualny numer VAT Unii Europejskiej.

Sprzedaż towarów musi nastąpić zgodnie z zapisami zawartymi w ustawie o VAT. Świadectwo homologacji, jest to pokwitowanie urzędowe. To pismo urzędowe stanowi integralną część pojazdu mechanicznego. Na podstawie certyfikatu homologacji, można odczytać informacje dotyczące pojazdu - rok produkcji, miejsce produkcji, zastosowanie auta - osobowy, ciężarowy itp.
Homologacja ma także wpływ na wielkość składki OC, AC. Dla posiadacza pojazdu mechanicznego z homologacją może to być dużo niższa opłata za roczne ubezpieczenie . Normy prawne nakreślają również warunki dla przestrzeni ładunkowej, thttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-rozliczyc-nabycie-samochodu-z-n1-po-1-kwietnia-2014-r odchodzą do lamusa, ponieważ samochodem firmowym może być każdy pojazd, bez względu na rozmiar bagażnika, ładowność, czy też trwałe oddzielenie części osobowej od bagażowej.

Z reguły o certyfikat homologacji, starają się firmy ponieważ bez tego dokumentu nie mogą odliczać podatku za paliwo. W przypadku gdy samochód ma homologację Unii Europejskiej - N1 możliwe jest skorzystanie z całego odliczenia zarówno od rat leasingowych, jak i innych kosztów.