Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Znaki towarowe zezwalają poznać producenta

Znaki towarowe zastąpią wstawianie całej nazwy producenta. Każdy producent przykłada wielkich sił, aby posiadać jak najlepiej czytelny znak towarowy, a więc znak, który będzie umieszczany na kartonikach jego produktów, jako jego symbol.

Jest to fajne przede wszystkim wówczas, kiedy na opakowaniu jest niewiele miejsca, a nasza nazwa jest długa, wtedy umieszcza się taki znak (polecamy www.jwp.pl/uslugi/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji/), a jeżeli jest on właściwie rozpoznawalny, to mamy szansę stać się pewni, że większość ludzi bez żadnego problemu połączy go z właściwą firmą. Przez to też znaki towarowe za każdym razem powinny być niecodzienne, a kiedy jakiś inny jest nazbyt mocno zbliżony do naszego, to mamy szansę walczyć o własne prawa i o wycofanie go, gdyż to ma szansę wprowadzać klientów w błąd oraz sprawić, że nie będą nabywać naszych materiałów, a konkurencja.


Wzór (zobacz kalkulator pensji brutto) przemysłowy nie może się przemieniaćJeśli już obmyśliliśmy i wprowadziliśmy wymyślony wzór przemysłowy, to warto zadbać o to, by nie zmieniał się przez calutki okres działalności zakładu. Klienci przyzwyczajają się do konkretnych znaków, do ich grafiki, kolorów i może się okazać, że w chwili zmiany takiego znaku, nie będą w stanie połączyć go z naszą firmą, a co się z tym wiąże, że utracimy w niedługim czasie znaczną grupę kontrahentów. Na dodatek należy także zadbać o to, by zawsze był umieszczany w widocznym miejscu, ponieważ jedynie wtenczas gdy z daleka będzie się rzucał w oczy, kontrahenci będą po niego sięgali bez namysłu. Kiedy będą musieli go szukać na kartoniku, żeby upewnić się, że to naprawdę nasz materiał, to niejednokrotnie zrezygnują z jego zakupu.

Zobaczmy czy ktoś już nie posiada takiego znaku

Zanim wydamy zadanie drukowania wymyślonego przez nas znaku na naszych opakowaniach, warto prędzej się wypytać, czy już jakaś inna firma, nie posiada podobnego znaku. Kiedy nie, to możemy doprowadzić do tego, że nasz znak będzie zastrzeżony tylko dla nas, a kiedy ktoś już ma podobny znak, to musimy zmienić swój znak, tak by nie być posądzonym o plagiat.
Autor