Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Znak towarowy jako własność przemysłowa administrowanego sklepu.

Każdy kto prowadzi firmę i posiada znak towarowy to dzięki niemu jest rozpoznawalnym dla własnego kupującego. To znak towarowy wyróznia artykuły od wszystkich innych udostępnionych na rynku i jest nośnikiem znaczenia danego firmy.


autor (polecamy na tej stronie) towarowy może przedstawiać najbardziej wartościowy atut. Znak towarowy stanowi ogniwo własności intelektualnej i ma kluczowe ważność dla pomyślności kierowanej działalności gospodarczej. Znaki towarowe jako własność przemysłowa powinien być zarejestrowany w rejestr znaków towarowych.

Własność przemysłowa to odmiana praw patentowych wynikających z narodowego, międzynarodowego lub regionalnego ustawodawstwa. Przykładami praw wyłącznych są: patenty, prawo ochronne na wzór użytkowy oraz prawo ochronne na znak towarowy wpisany w rejestr znaków towarowych.

Profesja rzecznika patentowego polega na świadczeniu wsparcia w sprawach własności przemysłowej, przez co pojmuje: uzyskiwanie, zachowywanie, wykonywanie oraz wyjaśnianie praw odnoszących się do przedmiotów własności przemysłowej, w szczególności wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych oraz topografii układów scalonych, a także znaków towarowych, nazw handlowych i oznaczeń geograficznych oraz zwalczanie nieuczciwej konkurencji.
Prawnik
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com

Rzecznik patentowy świadczy poradę prawną i techniczną. Porada prawna opiera się w szczególności na dawaniu porad i konsultacji prawnych, pisaniu opinii prawnych, badaniu stanu prawnego rzeczy własności przemysłowej, zastępstwie prawnym i procesowym. Pomoc techniczna polega w szczególności na sporządzaniu charakterystyki technicznych zgłoszeń do ochrony przedmiotów działalności twórczej przeznaczonych do przemysłowego wykorzystywania, badaniu zakresu ich ochrony, prowadzeniu poszukiwań dotyczących stanu techniki.


Swoich sił jako rzecznicy testować mogą prawnicy i absolwenci kierunków politechnicznych na przykład jak inżynieria, mechanika, elektronika i mechatronika. Drzwi do specjalności uchylone są też m.in. dla chemików, farmaceutów, weterynarzy, biologów i biotechnologów. Lecz aby stać się rzecznikiem, nie wystarczy świadectwo wymienionych kierunków. Trzeba bowiem ukończyć trzyletnią, zorganizowaną przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych aplikację rzecznikowską. Warunkiem zapisania jest zaliczenie egzaminu wstępnego, który obejmuje m.in. początki prawa własności przemysłowej, detale wiedzy technicznej i prawa konstytucyjnego oraz zasady wykonywania tego zawodu. Notowany jest też język obcy kandydatów (do wyboru: angielski, niemiecki lub francuski).

Podstawą stwierdzenia cen za usługi rzeczników patentowych jest Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 2 grudnia 2003 r. w sprawie opłat za czynności rzeczników patentowych gdzie jest rzecznik patentowy cennik.