Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Znaczenie zaawansowanych pakietów oprogramowania w zarządzaniu firmą

Dynamicznie się rozwijające przedsiębiorstwo nie poradzi sobie obecnie bez wsparcia narzędziami informatycznymi, są one konieczne na wszystkich etapach funkcjonowania firmy. Podstawą są tutaj pakiety ERP, służące do obsługiwania wszystkich działów firmy.

Standardem w systemach tego typu są moduły księgowości i sprzedaż, wiele firm również się zdecydowała na uruchomienie modułu kadrowo płacowego czy systemu produkcji. Dzięki zintegrowaniu wszystkiego w jednym zaawansowanym pakiecie dane rejestrowane w jednym z modułów od razu są do zobaczenia w innych, dzięki czemu nie ma problemów z wielokrotnym wprowadzaniem danych przez różnych pracowników czy koniecznością zanoszenia dokumentów między działami.

Oprogramowanie dla firm
Author: Lea Latumahina
Source: http://www.flickr.com
Często stosowane są również (szczegółowe informacje) w firmach programy CRM, ich głównym zadaniem jest zagwarantowanie pełnej obsługi klientów firmy. Systemy CRM często mogą współpracować z pakietami ERP, na przykład korzystając z bazy kontrahentów czy sięgając do informacji o płatnościach albo adresach. Dzięki takiemu zintegrowaniu systemów można sprawnie i szybko uzyskać dostęp do wielu przydatnych danych (źródło na temat wdrażania ERP).

Jednym z większych i bardziej znanych producentów oprogramowania do zarządzania firmami jest SAP. Wystarczy zresztą spojrzeć na listę jego klientów, na której znajdują się największe marki na świecie. Pakiet ERP tego producenta zapewnia kompleksowe wsparcie dla większości procesów biznesowych, ma bardzo duże możliwości konfiguracyjne, a dodatkowo oferuje specjalne moduły branżowe, umożliwiające obsługę specyficznych sytuacji.

Ale oprogramowanie SAP to nie jedynie sam ERP, to również wiele innych dodatkowych narzędzi współpracujących z głównym systemem. Większość firm które mają uruchomiony ten system zdecydowała się także na wdrożenie SAP CRM - więcej. Przez to, że są to produkty jednego producenta, to są one całkowicie zintegrowane i mogą korzystać ze wspólnych danych. Dzięki użyciu tak zaawansowanych programów można nie tylko prowadzić firmę na należytympoziomie, lecz wszystko to również zagwarantować w kontaktach z kontrahentami.