Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Zatrudnienie sezonowe

Każdego roku, prawie pół miliona rodaków wyrusza do pracy sezonowej za granicę. Niezwykle słynnym miejscem są Niemcy, Holandia, Francja, i Finlandia. Szansa dochodu w czasie letnim, to dla większości osób kusząca perspektywa. Pociągają nie jedynie wysokie zarobki, ale również szansa ujrzenia innego państwa, nabycia doświadczenia i nowych znajomości.


idź na stronę
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com
Praca sezonowa chętnie przyjmowana jest za zachodnią granicą, gdyż jest blisko i bezpiecznie, a sąsiedzi szanują rzetelność polskich pracowników. Wiosną zaczyna się tam sezon szparagowy, truskawkowy i ogórkowy. Płace za pracę sezonową są zróżnicowane. Zależne są one w zasadzie od wyznaczeń płacowych w pojedynczych rejonach, a wynoszą zwykle 5 – 6 euro. Wielkim atutem pracy u zachodnich sąsiadów jest ich bliskość, a tym samym częstszego przyjazdu do domu. Praca (Jesteś zainteresowany interesującą pracą? Sprawdź propozycje: praca warszawa) sezonowa w Holandii już od dawna pociąga pracowników z Polski. Z ofert agencji korzystają zwłaszcza ci, którzy odjeżdżają do pracy po raz pierwszy, nie czują się zbyt pewnie w odległym państwie z obcym językiem, albo mają już dobre wrażenia z daną agencją.


Praca sezonowa zaczyna się w okolicach maja, a kończy w październiku. Jest możliwość również liczyć na zatrudnienie przy kwiatach, w chłodniach, czy przemyśle mięsnym. W Holandii zarobki są zależne przede wszystkim od wieku pracownika, przeliczników pracodawcy, miejsca, i zakresu pracy. Najczęściej
praca sezonowa
Author: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Source: http://www.flickr.com
oferowane stawki to 7-9 euro na godzinę na czysto. Warto wiedzieć, że agencje pośrednictwa pracy pobierają za własne usługi zobacz opłaty. Bywa tak, że pertraktują w rozliczeniach między pracodawcą a pracownikiem. Plusem jest to, że częstokroć proponują lokal mieszkalny, dojazd do miejsca pracy i ochronę swojego pracownika na miejscu.

Praca sezonowa we Francji przyciąga nie wyłącznie przez wzgląd na płace, lecz i czar tego państwa. Na pracujących tymczasowo z Polski czeka rolnictwo i cały sektor winiarski. Praca jest różnoraka rozpoczynając od ścinki winorośli, po pomoc w wytwórczości wina. Praca sezonowa to dla wielu osób wyłączne źródło utrzymania, w szczególności z okręgów o dużym bezrobociu.