Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Zasady działania współczesnego marketingu?

Współczesny biznes w całości jest oparty na zadowoleniu klientów. Jeśli nasze przedsiębiorstwo nie umie pozyskać sympatii konsumentów, to za długo nie wytrzymamy na rynku. Bez odpowiedniego wsparcia ze strony fachowców z zakresu marketingu, mnóstwo popularnych globalnych firm już dawno by zamknęło działalność.


Koszulka reklamowa, reklama
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, że dzisiejszy klient (zobacz mystery shopping) jest o wiele bardziej wybredny, niż to miało miejsce jeszcze pewien czas temu. Czasy uległy zmianie, odmienili się również sami ludzie. Posiadają co raz konkretniejsze potrzeby. Na dodatek, konsumenci są zalewani z każdych stron przeróżnymi propozycjami. Naszym zadaniem jest wybić się z tego tłumu i zawrzeć z naszym konsumentem osobistą więź.

Jest czysty marketing relacji. Jeżeli nie podejdziemy do naszego klienta indywidualnie, bardzo prędko go utracimy. Dlatego wszystkie programy lojalnościowe to bardzo nowoczesne narzędzia z dziedziny marketingu, które pomogą nam zbliżyć się do naszego klienta. Zaproszenie do elitarnego klubu stałych klientów to jasny komunikat z naszej strony, że traktujemy każdą osobę w wyjątkowy sposób. Niezwykle istotne jest, by to nie polegało jedynie na wręczeniu plastikowej karty z nazwą naszej firmy. W głównej mierze, klient na samym początku musi zostać powiadomiony o przeróżnych korzyściach, które wynikają z posiadania takiej karty. Powinniśmy także zaproponować ankietę do wypełnienia, dzięki której poznamy naszego konsumenta bliżej.

Taki program motywacyjny działa na niesłychanie prostej zasadzie. Po pierwsze, klient czuje się zauważony i ważny. Wie, że interesuje nas jego opinia. Oprócz tego, dostaje także informację o rabatach, z których może skorzystać, jako posiadacz naszej karty.

Jeżeli chciałbyś zgłębić więcej, przeczytaj szczegółowy tekst (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/testy-i-laboratorium-testowe/zbieranie-danych-ang-daq-i-systemy-kontroli) na zaprezentowany temat. Pokażemy Ci dodatkowe dane!

Równocześnie, każdy zakup w naszym punkcie handlowym, jest nagradzany. Po pewnym czasie, kiedy klient uzbiera pewną liczbę punktów, może je wymienić na prezent albo jeszcze jeden rabat.
Takie działania marketingowe to także wsparcie sprzedaży. Słowa takie jak „zniżka”, czy „rabat” wspaniale działają na naszą świadomość konsumencką. Oprócz tego, możemy mieć pewność, że posiadacz karty lojalnościowej wróci do nas nie raz.
Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem efektywności marketingowej swojej firmy sprawdź ofertę na stronie