Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

zapotrzebowanie na specjalistów z obrębu logistyki

Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o logistyce, obecnie jest to ogromnie modny fach. Analizując ogłoszenia o pracę, trudno nie zauważyć, że w Polsce zaistniało zapotrzebowanie na fachowców z obszaru logistyki. Absolwenci logistyki zajmują stanowiska czołowe i specjalistyczne w jednostkach handlowych, produkcyjnych, usługowych, spedycyjnych.


Są potrzebni w nieomal każdej dyscyplinie gospodarki.
Inżynier transportu to ekspert w dziedzinie gospodarki jednostek i handlu, zajmujący się zarządzaniem procesem planowania i transferu surowców, półproduktów i wyrobów. Oferty pracy logistyk dotyczą na ogół fachowców zajmujących się magazynami, napływem materiałów do wytwórni, a później wywożeniem skończonych produktów.
zatłoczone open office
Zaopatrzenie, programowanie wytwórczości, rozprowadzanie, przewóz, łączność, to obręb zobowiązań logistyka.
Oferty pracy logistyk żądają od kandydatów znajomości języków obcych i solidnej obsługi komputera. Kluczowe w owym zawodzie są zdolności negocjacyjne i planistyczne, dobra organizacja produkcji, dokładność, zdolność pracy pod presją czasu i znacznej odpowiedzialności. Logistyk powinien cechować się sztuką szczegółowego myślenia i niezwykle dobrą znajomością gospodarki. Wymagana jest znajomość rynku usług logistycznych i transportowych.
Oferty pracy logistyk zamieszczane są w wielu miejscach. Szczególnie wiele propozycji można odnaleźć na stronach internetowych. Takie propozycje jak praca Sulechów, bądź praca Szczytno, jest możliwość odnaleźć, nie wychodząc z domu. Zapotrzebowania na profesjonalistów logistyków bezustannie wzrasta, a należy zaznaczyć, że zawód ów zapewnia interesujące wynagrodzenie. Płace logistyków w znacznym zakresie zależą od regionu, wielkości jednostki, również od praktyki i sprawowanej roli.


Wspólnie z rozkwitem samej logistyki, zachodzi mechaniczny rozwój szkolenia (havet hotel) kadry logistycznej. Logistykę można studiować na różnych uczelniach. Istnieją nawet szkoły logistyki, które nauczają wyłącznie profesjonalistów w tej dziedzinie. Na uczelniach przywiązuje się znaczną wagę do praktycznej znajomości języków obcych.