Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Zaliczka na podatek od wynajmu, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Gdy chcemy od kogoś wynająć mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my powinniśmy wszystko wiedzieć, o wiele więcej powinna wiedzieć osoba, która chce owe mieszkanie nam wynajmować. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

To konieczność przekazania pieniędzy w Urzędzie Skarbowym, gdy mamy przychody właśnie z wynajmowanej nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw działki) (sprawdź dodatkowe informacje na stronie). Podatnik ma dwie możliwości może wybrać ryczałt albo pomyśleć o podatku dochodowym.

Wnętrze mieszkania
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Po podjęciu decyzji powinien ją zgłosić w Urzędzie Skarbowym. Jeśli mamy zamiar wynajmować mieszkanie i nie do końca ogarniamy cały system prawny w tej kwestii to pójście do Urzędu Skarbowego pomoże nam wszystko zrozumieć. Tam zostaniemy poinformowani, do czego będziemy zobowiązani, jeśli zechcemy wynająć mieszkanie.

Absorbuje Cię ta tematyka? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij tutaj - ta optymalna strona z pewnością także będzie godna uwagi.

Można również iść do prawnika, albo spytać kogoś znajomego, kto również wynajmuje mieszkanie. Choć tu możemy zostać zaskoczeni, bo niestety nadal istnieje wynajmowanie komuś mieszkania po prostu, bez formalności, co nie jest zgodne z prawem.Wynajęcie mieszkania plus niezbędne formalności Wszystkie pracujące osoby doskonale wiedzą, że przychodzi taki czas w roku, w którym trzeba udać się do Urzędu Skarbowego. Możliwości jest kilka, bo możemy samemu się rozliczyć, można również poprosić o pomoc urzędnika we wspomnianym Urzędzie Skarbowym, można też pójść do księgowego albo pomyśleć o rozliczeniu przez Internet. Jeżeli już kilka razy z rzędu rozliczaliśmy się to kolejny raz już nie będzie nas zaskakiwał. Ale jeśli jest tak, że pierwszy raz dochodzi do tego wszystkiego rozliczenie podatku za najem wtedy możemy mieć kłopot, bo niby skąd mamy wiedzieć, który konkretnie Pit nas obowiązuje .

Salon w mieszkaniu
Source: www.morguefile.com
Podobnie jak w sytuacji, kiedy mogło się mieć problem ze zwykłym PIT-em możemy iść do Urzędu Skarbowego i tam otrzymać niezbędne informacje albo znaleźć księgową, która jak wiadomo za opłatą wszystkim się zajmie. Jest to idealna opcja, bo wtedy mamy pewność, że nie będziemy musieli robić jakiś korekt do tego rozliczenia. Reasumując pamiętajmy, że jeśli przyjmujemy środki za wynajmowanie mieszkania to musimy się z tego rozliczyć. To nie jest tak, że możemy tego nie zgłosić, bo jeżeli taka sytuacja nie będzie zgłoszona, to potem można zapłacić naprawdę bardzo dużą karę.