Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Zakup własnego mieszkania jest z reguły jedną z najpoważniejszych decyzji

Zakup swojego mieszkania jest oczywiście jedną z najpoważniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Wielu Polaków nie dysponuje oszczędnościami, jakie pozwoliłyby im na zakup mieszkania bądź domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że nieruchomości, w szczególności w większych aglomeracjach są nadzwyczaj kosztowne, kredyty mieszkaniowe okazują się koniecznością. Ich wybór na rynku jest dzisiaj dość szeroki, dlatego warto jest szczegółowo sprawdzić ofertę największych banków. W jaki sposób to zrobić? Jak wziąć kredyt korzystny dla siebie?
mieszkanie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto jest ustalić, jaka kwota będzie niezbędna na kupno nieruchomości. Zazwyczaj warto mieć już wybrane mieszkanie, by w ogóle zacząć starać się o rato (zobacz nasze linki) w banku - . Znakomicie, jeśli posiada się fundusze na tak zwany wkład własny, wówczas większość banków chętniej udziela kredytów. Oferty konkretnych banków warto porównać pod względem cen, czyli oprocentowania, marży bądź prowizji. Im koszty są mniejsze, tym lepiej. W internecie istnieją naprawdę rzetelne kalkulatory kredytowe, które dają możliwość na szybkie obliczenie, jak duża będzie kwota kredytu w konkretnych bankach, przy takiej samej sumie i okresie spłacania. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, która oferta - przynajmniej w teorii - okaże się być najbardziej atrakcyjna.Poza tym, zdecydowanie trzeba mieć na uwadze kwestię ubezpieczeń. Dość często banki oczekują ich zakupu, co dla kredytobiorcy jest dużym obciążeniem finansowym. Trzeba także zorientować się, czy bank pozwala na szybszą spłatę kredytu bez dodatkowych opłat i jaki jest opcjonalny czas spłaty. W sytuacji kredytów mieszkaniowych
kredyt
Source: http://pixabay.com
przeważnie klientom zależy na dość długim okresie, niekiedy sięgającym nawet 30 lub najlepsze programy lojalnościowe 40 lat.


Jeśli pomimo dokładnej analizy rynku nadal ma się dość duże kłopoty z wyborem doskonałego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Naturalnie, dobrze jeśli jest on polecanym specjalistą, gdyż dzięki temu będzie się miało gwarancję, że jego opinie oraz porady są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić oferty kilku banków, wskazać ich wady i zalety. Jest to dość pomocne. Zazwyczaj nie oczekuje on od klientów żadnej zapłaty, ponieważ wynagrodzenie pokrywa bank, z jakim ostatecznie klient zawrze umowę.