Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Zakładamy firmę

Mocne wejście Twojej firmy
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, na przekór obiegowej opinii, wcale nie jest takie zawiłe. Należy pamiętać o paru istotnych krokach. Oto praktyczny przewodnik, w którym opowiedziane jest przystępnie, jak to zrobić.

Duża część dokumentacji jest dostępna przez WWW. Należy wejść na portal na której znajduje się ankieta Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Uzupełnienie znajdującej się tam dokumentacji to rejestracja firmy w ewidencji REGON, ustalenie stopy podatkowej oraz wpisanie do bazy Urzędu Skarbowego. Jeśli masz już NIP, zostanie on jednocześnie nadany twojej działalności. W formalnościach internetowych musisz także wpisać dziedzinę działalności - umieszcza się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który trzeba odszukać na witrynie klasyfikacji.

Istotnym miejscem, gdzie należy potem uzupełnić formularze, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na portalu urzędu są szczegółowe instrukcje oraz dziesiątki formularzy do uzupełnienia. Dokładniej sprawę ujmując – należy określić za kogo zamierzasz opłacać składki ZUS (zobacz zus przedsiębiorcy) - czy wyłącznie za siebie (w przypadku indywidualnej działalności), czy też za zatrudnionych ludzi.

Jeżeli planujesz zatrudniać pracowników, kolejnymi instytucjami do odhaczenia stają się Państwowa Inspekcja Pracy oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Oba urzędy trzeba zawiadomić, że właśnie pracować zaczyna nasza działalność gospodarcza. W sytuacji firm gastronomicznych obligatoryjne będzie załatwienie dodatkowych formularzy, bo są one dokładniej sprawdzane przez władze.Dotacje unijne to ogromna szansa dla każdego przedsiębiorstwa, której nie należy odpuszczać. Przepisy wspólnotowe to twardy orzech do zgryzienia, więc warto poszukać profesjonalnych firm doradczych, które wyręczają w zbieraniu dokumentów potrzebnych do otrzymywania dofinansowania z Wspólnoty.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na (gpi-tanks.com/pl/) stronę www. Nie wahaj się - polepsz swoją wiedzę na tentemat omówiony w artykule.

Jeżeli planujesz zrobić to na własną rękę, koniecznie wejdź na stronę , na której znajdziesz dokładnie instrukcje oraz nowe informacje dotyczące pomocy UE.


Author: B.S.