Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Za zaległe spłaty dopłacimy ZUSowi, komu opłaca się podatek liniowy - czyli rozliczenia coraz bliżej

Kolejny koniec roku oznacza przygotowywanie przez pracodawców deklaracji podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok ujrzą teraz światło dzienne w postaci kolumn i wierszy liczb w formularzu PIT. Jakie kroki należy poczynić przy regulacji niedociągnięć finansowych? Czy są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Kiedy opłaca się korzystanie z podatku liniowego?

Każdy pracujący na umowie o pracę odprowadza do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosowne składki. Jesteśmy zmuszeni w deklaracjach zestawiać m.in. wysokości składek na ubezpieczenie społeczne a także składki do OFE (więcej na ).

Chcesz poznać coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www kurs pierwszej pomocy gdańsk na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ odnajdziesz na niej sporo podobnych informacji.

ZUS co roku podaje stawki za niedopłaty – przy składkach społecznych są one równe 8 % od rocznej kwoty wpłat, przy OFE wynoszą one 4,51 % na rok. Na przestrzeni lat zmieniają się te parametry - obowiązujące można podejrzeć na stronie urzędu. ZUS przedstawia również wysokość spłat za odsetki ustawowe – kiedy nie zapłaciliśmy za usługi lub produkty temu komu je zlecaliśmy. W tym roku odsetki za zwłokę w spłacaniu wynoszą 13 % w skali rocznych zleceń. Obowiązujące nie tylko dłużników stawki i formularze widać na stronach US - jest to kolejna instytucja z którą winniśmy się rozliczać.

Jeśli prezentowana w tym serwisie problematyka jest według Ciebie interesująca, to dodatkowo zobacz również inne warte zerknięcia (https://transleo.pl/tlumaczenia-pisemne) artykuły!

Obserwując właściwość urzędów skarbowych w dużym mieście, z większą ilością placówek, wystarczy wpisać adres tymczasowy i pojawi się najbliższy urząd.
Kalkulator i pieniądze
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Obok dostępne powinny być zapewne najświeższe aktualności o zeznaniach, a także informacje o ulgach podatkowych itp. Kolejnym zagadnieniem wartym poruszenia przy rozliczeniach jest kwestia podatku liniowego. Sprawa wydaje się prosta, ponieważ podatek liniowy zasady ma proste: jest opłacalny w zyskach dla bogatszych. Przedsiębiorcy, którzy zarabiają rocznie powyżej 85 tysięcy złotych dzięki pozarolniczej działalności mogą liczyć na tzw. drugi próg podatkowy wynoszący 32 %. Pod tym progiem obowiązuje stawka 18 %.Podatek sprowadza się do różnicy między przychodami, a kosztem ich uzyskania. Nie jest to łatwe – przekroczenie 85 tys. złotych jest w tym przypadku tym trudniejsze, że przedsiębiorcy nie wykorzystają z ulg na internet, dzieci, nie mogą także rozliczyć się z małżonkiem. Podatek liniowy wymaga od zeznających spisania dodatkowej deklaracji podatkowej – formularza PIT-36L.
Czytaj też