Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu kredyt pod hipotekę to dobry pomysł dla nas?

Posiadanie własnego ”kawałka podłogi” to zamierzenie wielu młodych (i nie tylko młodych) ludzi. Jeszcze trzydzieści lat temu mieszkań na rynku mieliśmy jak na lekarstwo i żeby cieszyć się w końcu własnym kątem, należało przez długi okres czekać wytrwale na przydział tudzież w sprytny sposób obłaskawić urzędników decydujących o tym, kto i na jakie mieszkanie może liczyć. A w dzisiejszych czasach?

Fundusz hipoteczny DOM
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Nastąpiła rewolucja, również na rynku mieszkaniowym. Obecnie, teoretycznie Jan Kowalski może nabyć mieszkanie lub dom, skrojony na miarę jego marzeń i oczekiwań. Teoretycznie, bo do pełni szczęścia we własnym gniazdku potrzeba “tylko ” odpowiedniej kwoty pieniędzy. I na tym etapie suma oznacza tysiące, niekiedy i miliony złotych, a o tak dużych kwotach wielu Polaków może tylko pomarzyć.

Na szczęście są banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto wykazuje zdolność kredytową. Z ich ofert korzystają zresztą nawet te osoby, które wprawdzie dysponują potrzebną kwotą, jednak wolą przeznaczyć ją na inne cele, natomiast na zakup nieruchomości zaciągają kredyt hipoteczny. Kredyty dla seniorów również są powszechna praktyką .

Zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu w umownych terminach płatności, mimo, że jest konieczne, nie przesądza o otrzymaniu kredytu bankowego z zabezpieczeniem hipotecznym.
Fundusz hipoteczny DOM
Author: FutUndBeidl
Source: http://www.flickr.com
Instytucje bankowe wymagają, obok zdolności kredytowej, także właściwego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu przedstawia, jak sama nazwa wskazuje hipoteka. Dzięki temu wierzyciel, w tym wypadku bank ma pewność, że nikt nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia. W momencie gdy nie będziemy w stanie spłacić zaciągniętego zobowiązania, firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-pod-kontrakt) może nawet sprzedać na licytacji mieszkanie obciążone hipoteką .

Kredyty pod hipotekę to przede wszystkim dość dobre oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu hipoteki) i dogodne raty, ze względu na długi okres kredytowania. Decyzja odnośnie zaciągnięcia zobowiązania wymaga rozwagi. Należy wybrać odpowiednią ofertę dla siebie a także dopasować ją do swoich możliwości i sytuacji finansowej.