Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Z jakich źródeł małych rozmiarów spółki mogą pozyskać kapitał?

W Polsce działa coraz większa liczba mniejszych spółek. Spółki, które dopiero zaczynają działalność mogą mieć problemy z uzyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je uzyskać?


Z pomocą w pozyskaniu funduszy przez mniejsze, odpowiednio działające spółki są w stanie starać się o fundusze pochodzące z niezwykle zróżnicowanych źródeł. To z myślą o takiego pokroju firmach powstał tak naprawdę fundusz Venture Capital. Wspomniany fundusz Venture Capital pozwala uzyskać większy kapitał na dalsze działanie spółki. Ceną za dofinansowanie jest jednak odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tutaj:
biznes, biznesmani
Author: Congres in Beeld
Source: http://www.flickr.com
Młode, czyli niedawno powstałe spółki dość często są zafascynowane wejściem na rynek New Connect. Dużo początkujących prezesów tego typu spółek zadaje sobie tak naprawdę pytanie: jak wejść na Newconnect? Odpowiedź na pytanie: jak wejść na Newconnect jest prosta, ponieważ wejście na ten rynek jest związane w dużej mierze przygotowania prospektu emisyjnego, który zostanie zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Należy też zadbać o najlepszą promocję swojej spółki- Prometeia newconnect.

Na rynku NewConnect często notowane są spółki, które funkcjonują w branżach powiązanych z nowoczesnymi technologiami. Również funduszem venture capital najczęściej interesują się spółki związane z tymi technologiami. O pozyskanie kapitału będą się więc ubiegały przedsiębiorstwa które specjalizują się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Jednak wśród spółek zainteresowanych funduszem venture capital nie brak także i takich, które działają w bardziej sprawdzonym obszarze.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na wątek podnoszony w niniejszym wpisie, to wejdź tu wypełnianie pitu 37 krok po kroku - niewątpliwie te materiały też Cię zaciekawią!

Wchodząc na rynek NewConnect spółki są w stanie liczyć na pomoc ze strony wysokiej jakości doradców.


pieniądze
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu małych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to jedyna szansa pozyskania funduszy. Takiego rodzaju spółki jednak często napotykają utrudnienia, jeżeli interesują ich kredyty bankowe. Banki ostatnimi czasy ostrożnie podchodzą do tego rodzaju spółek, w małej ilości udzielają im kredytów obawiając się zbyt dużego ryzyka. Z tego powodu zainteresowanie takimi możliwościami pozyskania środków na rozwój spółki jest naprawdę duże- inwestycje venture capital.