Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Występują różne możliwości motywowania

Każdy prezes marzy, żeby jego przedsiębiorstwo rozszerzała się dynamicznie oraz szybko, tak żeby pozostawiała swoją konkurencję cały czas za sobą. Jednak prawda jest taka, że podwładnych warto motywować w odpowiedni sposób, warto powodować, że będą chcieli działać wydajniej, bo będą się czuli solidnie związani z konkretną przedsiębiorstwem, a nie tylko przez to, iż ktoś wywiera na nich przymus oraz czują się do tego niejako przymuszeni.

rozmowa na spotkaniu biznesowym
Author: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy powiększyć jakość pracy w naszej firmie i równocześnie chcemy, aby podwładny został lepiej zachęcony do swojej pracy, to na pewno odpowiednio zadziałamy, kiedy w naszym firmie będzie regularna ocena pracowników. Systematycznie poddajemy ocenie swoich podwładnych, ale nie na zasadzie punktowania ich jako osoby, ale właśnie jako ludzi, którzy spełniają własne zadania, badamy w jaki sposób się z nich wywiązują, jakie jest ich zachowanie w stosunku do pozostałych, jak radzą sobie z przeróżnymi nieplanowanymi sytuacjami.

Jeżeli chcemy, by system oceny pracowników był na pewno właściwy, to z pewnością nie można takowej oceny wykonać na szybko, ani nie powinniśmy pozwolić, żeby odbył się on tylko raz. Musi się powtarzać, tak byśmy zobaczyli, czy podwładni się poprawiają czy nie. Oni sami z radością obejrzą swoją ocenę, tak żeby zobaczyć jak są postrzegani jako podwładni, mało tego taki system także może pokazać drogę rozwojową na konkretnym stanowisku, a jeśli ukażemy ją pracownikowi, to może się okazać, że poczuje się tak bardzo dowartościowany, że radośniej będzie wypełniał inne zadania.

dwoje ludzi na korytarzu
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jak w każdym systemie także oraz tutaj mogą się pokazać różnorakiego rodzaju błędy, które będą powodowane błędem ludzkim, jednak prawda jest taka, że system ten ma tak wiele zasad i najmniejszych sprawdzeń, iż tego rodzaju błędy zdarzają się dużo rzadziej, a sam system jest znacznie bardziej miarodajny.

Poszukujesz następnego tekstu na rozpatrywany tutaj temat? Jeżeli tak, to ten w serwisie (https://franklincovey.pl/szkolenia/skuteczny-wizjoner-jak-przekonujaco-komunikowac-strategie/) z całą pewnością również uznasz za zajmujący.

Bez wątpienia nie będziemy żałować, jeżeli z niego używamy.