Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Wynagrodzenia

Jeśli mowa o pieniądzach to doskonale wiemy, że na nich świat stoi. Nie jest prosto żyć bez dostatecznych środków, a i ze zbyt dużą ilością mamony też nie jest łatwo. Większość osób zauważy wady i zalety w każdej sytuacji. Jednak faktem jest, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć.


czytaj więcej
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Ale wynagrodzenie każdego człowieka różni się. Oczywiście można porównać wynagrodzenie osób, które są na niemalże takich samych stanowiskach pracy, ale to i tak nie zawsze jest miarodajne. Każdy pracodawca posiada payroll, czyli listę osób, którym musi zapłacić pieniądze. Ludzie, którzy przyjmują wypłatę są, więc spisani na liście, na której znajduje się ich imię i nazwisko i ilość środków do wypłacenia.

Bez zwlekania zobacz portal (https://ubezpieczenia-gcu.pl/), w którym również znajdziesz informacje traktujący o podnoszonej w tym artykule sprawie. Zapewne jest tam coś interesującego dla Ciebie.Jak wiemy w dużej ilości firm otrzymujemy informacje, które mówią o tym ile pieniążków dostajemy brutto. Wtedy bywamy zaskoczeni, bo wychodzi, że sporo pieniędzy jest potrącanych od tego, co niby zarabiamy. Ale przyzwyczailiśmy się już do tego i nadal liczymy, że po latach nam się to zwróci, bo w końcu część środków to nasza lokata na przyszłość.

Pensja i to, co możemy z niej oddać

Każdy zdaje sobie sprawę, że od pieniędzy które dostajemy w formie pensji są potrącane kwoty na różne świadczenia. Na co? Wiele zależne jest od stanowiska, na którym jesteśmy i od tego, na co się zgodziliśmy. Z tym właśnie wiąże się payroll. Jeśli pracownik zgodzi się na odciągnięcie jakiejś części wypłaty na cele charytatywne, to powinien to pisemnie ogłosić. Zależnie od tego, czy decyzja dotyczy tzw. końcówki wypłaty czy dotyczy wybranej części całości, to, w każdym miesiącu będzie to potrącane z wynagrodzenia.


Rachunki
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze nie we wszystkich firmach podpisywane są takie deklaracje, ale naprawdę jest to dobre. Nie chodzi tylko o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, a raczej o to, że pracownik podpisując taką deklarację daje światu coś dobrego. Oczywiście nie jest to obowiązkowe i pewnie część osób stwierdzi, że i tak już wystarczająco odciąga się z ich pensji, ale rzeczywiście powinniśmy wziąć taką opcję pod uwagę. Podobnie, gdy idziemy do Urzędu Skarbowego, warto pamiętać o przekazaniu jednego procenta (polecana strona). To nic nas w tym momencie nie kosztuje, ale rzeczywiście może pomóc osobom potrzebującym.