Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Wsparcie jest potrzebne nam wszystkim. Czy masz osobę, do której możesz się zwrócić? W jakich sytuacjach prosisz innych o pomoc?

Każdy z nas potrzebuje wsparcia, w każdym momencie życia. Możemy nad tym nie zastanawiać się świadomie albo odsuwać ten fakt na bok, jednak fakt jest niezmienny. Po prostu trudno radzić sobie samemu, ciężko sobie ze wszystkim samemu poradzić. Chociaż mamy optymistyczne podejście do życia, to jednakże bywają też zawsze mniej udane dni, a wtedy jest wymagana pomoc.


Największą dawkę wsparcia odnajdziemy wśród najbliższych. Na początku jest to wsparcie mamy, taty i rodzeństwa, później, kiedy my zakładamy rodzinę, to naszą główną podporą jest nasz partner. Kiedy mamy swoje dzieci to my musimy je wspierać, bo przed nimi przecież całe życie. Być może i od nich dostaniemy wsparcie, gdy będą już starsze i będziemy ich wtedy jeszcze bardziej potrzebować. Zresztą, małe dzieci również są wielkim wparciem,
Radca prawny
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
kiedy już straciliśmy wiarę w ludzkość, w jej dobre zamiary, kiedy mamy dość życia, dzieci potrafią nas jednak przekonać, że jest inaczej. Jesteśmy w stanie żyć dla nich, tworzyć dla nich i cieszyć się ich sukcesami. A to, gdy mówią, że nas kochają albo wyrażają to na swój sposób, jest najlepszym podziękowaniem za to wsparcie i ofiarowanie swojego przywiązania.

Na płaszczyźnie codziennej, w jakim nie nie są specjalnie istotne rodzinne relacje tylko społeczne kontakty, też jesteśmy w stanie znaleźć wiele wsparcia. Zależy oczywiście, jakie mamy potrzeby. Od razu na myśl przychodzi psycholog. To fachowiec, który umie nam pomóc, jeśli psychicznie nie czujemy się zbyt dobrze. Lekarzowi uda się wyleczyć nas z chorób, a adwokat ( zobacz: lub prawnik obroni nas w wielu sprawach.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej problematyki, ma pokrewne dane na to fascynujące zagadnienie - sprawdź tu.

Oczywiście, zależy też gdzie mieszkamy, gdyż na pewno w wielkich miastach (Warszawa, Wrocław czy Szczecin) trochę prościej odnaleźć gabinet psychologiczny czy kancelarię prawną, niż w mniejszych ośrodkach miejskich, dlatego tak na przykład na wsi istotna jest rodzina. Autor:


Na wsi także ważną rolę odgrywa ksiądz, ponieważ z racji braku innych instytucji, a także wynika to z historii, idzie się do księdza, jak do psychologia, adwokata i lekarza. Wszystko więc jest zależne, jakie posiadamy możliwości i czy rzeczywiście chcemy z nich skorzystać. Niemniej, powinniśmy przyjmować wsparcie, jakie jest dla nas osiągalne, to najbardziej korzystny sposób, żeby poczuć się lepiej, by lepiej radzić sobie z wieloma problemami.