Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W Polsce istnieje dużo pozostałości po przemianie ustrojowej

Po '89 r. przechodziliśmy przemianę ekonomiczną. Można uznać, że była to niejakiego rodzaju zawierucha zmieniająca dawne - wydawałoby się stałe - reguły. Przemiana systemu ekonomicznego jest procesem kosztownym, nie jedynie finansowo, ale przede wszystkim społecznie. Przejściowo zwiększa się bezrobocie, czy raczej demaskuje się tak zwane zakamuflowane bezrobocie. W Polsce w ostatniej dekadzie 20 w. trudności obywatelskie były duże.
konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Sposobów na złagodzenie konsekwencji transformacji było niemało. Jedne z nich to Specjalne Strefy Ekonomiczne, z wolnorynkowego punktu spojrzenia - dosyć nienaturalny pomysł.

Zaintrygowały Cię opisane tutaj tematy? Jeżeli tak, to dowiedz się również (https://eckert.com.pl/pl/technologies/87,ciecie-metali-kolorowych.html) więcej szczegółów na ten temat. Kierunek wskaże Ci ten link.

Jest to dążenie do połączenia "wody z ogniem", wolnorynkowego rozumienia ekonomii z bezpieczeństwem socjalnym minionej epoki.


Strefy ekonomiczne to wydzielone administracyjnie tereny, w których firmy mogą liczyć na zniżki skarbowe i wsparcie ze strony rządu na pułapie znacznie większym niż jest to standardowo praktykowane. Umieszcza się takowe zakłady w okręgach o strukturalnym bezrobociu czy też zagrożonych podobnym faktem. Ich istnienie ma pobudzić gospodarczy rozwój regionu. Zapewne w takich sferach istotna jest infrastruktura do obsługi przedsiębiorców. Nie wystarcza bowiem wpisać w Google (zobacz pozycjonowanie stron pod kątem Google) słów hotels in Rzeszow (przykład ), by zaspokoić potrzeby przedsiębiorców w sferze usług administracyjnych.
Potrzebne na przykład będą sale konferencyjne. Rzeszów jest częścią najstarszej strefy ekonomicznej, obejmującej między innymi: Mielec, Sanok, Szczecin. Ta całkiem znaczna obszarowo sfera gospodarcza wedle projektów trudnić się ma przemysłem lotniczym i przemysłem współczesnych technologii, nie wyłącznie w komunikacji ale dodatkowo informatyce. Tenże kierunek aktywności sprawił, iż w skład tego organizmu ekonomicznego włączono lotnisko Rzeszowskie. Z racji sąsiedztwa tak ważnego węzła transportowego rozwinął się w tej okolicy rynek hotelarski oraz przedsiębiorstwa oferujące sale konferencyjne (oferta jednego z hoteli).


konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Rzeszów bez wątpienia jest także bardzo ciekawym miastem turystycznym. Do interesujących zabytków należy Zamek Lubomirskich, skarb polskiego Baroku. Wart ujrzenia jest też klasztor Benedyktynów. Dla mniej ambitnych członków konferencji sugeruję dyskoteki. Rzeszowska SSE pretenduje do następczyni COP, czyli najogromniejszej inwestycji przemysłowej w II Rzeczypospolitej.


Source: www.bristol-rzeszow.pl