Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W którym miejscu starać się o dodatkowe środki pieniężne?

Od czasu do czasu pragniemy dodatkowych pieniędzy. Potrzeby bywają różne, niekiedy drobne jak przykładowo kupno nowiutkiego ładniejszego telefonu ewentualnie są to poważniejsze wydatki na przykład wymagany jest nieplanowany remont, bo innemu lokatorowi pękła rura, a my na nieszczęście się nie ubezpieczyliśmy.

karty kredytowe
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Najpewniejszym sposobem będzie kredyt w własnym banku. Na nieszczęście niekiedy nie wypełniamy dość skomplikowanych reguł. Wówczas pozostają 2 wyjścia: pożyczka prywatna u rodziny czy też kumpli oraz wyszukiwanie innych alternatyw.

W najwyższym stopniu pewna jest kredyt od familii. Otrzymanie kapitałów przez kredyt pozabankowy jest nieco bardziej niepewnym. W pierwszej kolejności należy bez pośpiechu usiąść z kalkulatorem i ołówkiem by policzyć czy taki kredyt pozabankowy nam się kalkuluje (prywatna pożyczka). Wybornym pomysłem jest posłuchanie pana proponującego kredyt, i zostawienie decyzji na trzy dni (zobacz liczba dni urlopu) aby przeanalizować tę kwestię. Idealnie byłoby gdybyśmy z otrzymanymi wnioskami przed parafowaniem ich skonsultowali się z prawnikiem, w następnej kolejności przeanalizowali sprawę, po czym dopiero podjęli działania.
Naturalnie w żadnym wypadku nie wolno nam kierować się wyłącznie reklamą albowiem okazać się może, że dokonanie naszych projektów może się odłożyć, albo kosztować nas znacznie więcej aniżeli jesteśmy w stanie przyjąć. Bez względu na to jaki sposób sponsorowania zrealizujemy; pożyczkę prywatną u familii bądź kolegów czy kredyt pozabankowy, pożyczka ta na ogół jest w jakiś sposób asekurowana. Być może tych strategii być wiele (kredyt pozabankowy). Najbardziej popularne są kredyty pod zastaw (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) domów, jednak może to również być weksel. W tym ostatnim wypadku odradzam podpisywanie weksli in blanco, a jeżeli już się na to zdecydujemy niezbędne będzie ratyfikowanie załącznika definiującego górną granicę kredytu, odmiennie okaziciel weksla będzie mógł dopominać się zwrotu jakiejkolwiek kwoty.

W przypadku przedsiębiorstw kredytowych najistotniejszą kwestią (nim jeszcze wstąpimy za próg albo wykręcimy numer telefonu) powinno się sprawdzić wyselekcjonowaną jednostkę na stronach KNF. Urząd ten publikuje spis firm kredytowych wobec jakich kierowane jest postępowanie w sprawie przekroczenia przepisów prawa bankowego oraz finansowego. Opanowanie o której piszę jest niezbędna.