Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zmienia się firmę zajmującą się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi?

Jeżeli właśnie zakupiłeś mieszkanie, automatycznie stałeś się członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Co to takiego wspólnota mieszkaniowa i jak zmienić osoby, które nią zarządzają, jeśli nie jesteśmy usatysfakcjonowani z ich zarządzania?
Wspólnota mieszkaniowa powstaje zgodnie z prawem w każdym postawionym budynku mieszkalnym, w którym właścicielem lokali mieszkalnych jest więcej aniżeli jeden podmiot. Taka wspólnota decyduje o wszystkich najważniejszych problemach odnośnie do wspólnej nieruchomości, którą są grunt, a także części budynku oraz narzędzia, które ma prawo używać każdy mieszkaniec, nie tylko określeni właściciele lokali. Do obowiązków wspólnoty należy także decydowanie o tym, jaka firma zarządzająca wspólnotami jak . realizować będzie rządy. W sytuacji, gdy mieszkańcy nie są zadowoleni z postępowania swojego reprezentanta, mogą starać się o jego zmianę. Na ogół pojawia się to w sytuacji braku zainteresowania potrzebami mieszkańców oraz nie przeprowadzania niezbędnych prac remontowych.

Przejdź na stronę twórcy. Nakłaniamy Cię z radością! A to dlatego, że czeka tam na Ciebie wiele szczegółowych oraz zajmujących wiadomości.

Jak należy to zrobić?

mieszkania w wspólnocie
Author: Hans Kreul
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy zacząć od nadzwyczajnego spotkania wspólnoty, podczas którego dojdzie do odwołania zarządcy. By mogło do niego dojść, należy złożyć stosowny wniosek, który musi być parafowany przez właścicieli mieszkań mających 10 procent udziałów. Do tego w niniejszym wniosku bezwarunkowo muszą być wyznaczone dzień i godzina spotkania. Nie można też zapomnieć o dołączeniu projektu uchwały wraz z krótkim porządkiem obrad oraz powiadomieniu o zebraniu wszystkich współwłaścicieli. Ostatnią kwestią jest zaproszenie notariusza, który poręczy dymisję dotychczasowego zarządcy. W wielu przypadkach zarządca stara się nie dopuścić do zwołania zebrania. Wtedy jedynym możliwym krokiem jest indywidualne zorganizowanie pożądanych obrad i zaproszenie na nie zarządcy.


Niekiedy trudnością staje się tutaj też niechęć notariuszy do zaświadczania odwołania na zebraniu przygotowanym przez wspólnotę.

Jeśli zaintrygował Cię taki materiał, zobacz szybko ten świeży wpis - on także jest warty zainteresowania, więc na pewno się nie rozczarujesz!

Zatem trzeba znaleźć takiego, który zgodzi się przyjść i nie będzie robić żadnych zbędnych problemów.
Na koniec trzeba dodać, iż na takim spotkaniu konieczne jest bezzwłoczne desygnowanie nowego zarządcy, również spośród członków wspólnoty mieszkaniowej, którzy w następnej kolejności zajmą się wyborem nowej firmy zarządzającej.