Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zabezpieczyć swoją przyszłość?

Chcę nieco napisać odnośnie tego jak ludzie w Polsce mają możliwość zabezpieczyć własną starość, tzn. emeryturę. A należy wiedzieć, że w szczególności takie zamożne osoby muszą orientować się, że jeśli nie chcą zrezygnować z wysokiego standardu życia to w każdym przypadku muszą jakoś oszczędzać albo inwestować. Zwłaszcza godne zainteresowania są obligacje państwowe - i nie tylko nasze! Należy dywersyfikować koszyk obligacyjny, ponieważ w końcu z całą pewnością nie powinniśmy za bardzo ryzykować. Sam prywatnie nie jestem ryzykantem - dobrze na tym wychodzę...


Author: pfala
Obligacje państwowe (sprawdź tutaj: są świetne, bo w końcu możemy może nie zarobić wiele, ale przynajmniej spowodować, że nawet wielki kryzys gospodarczy nie spowoduje, że utracimy własny majątek. Często nadmierne ryzyko sprawia, iż w razie większych perturbacji możemy tracić sporą część swojego majątku. Czyli czymś istotnym jest to by nie uważać, iż inwestowanie w obligacje wyłącznie jednego kraju jest w porządku. I z tego powodu należy skorzystać z usług porządnych firm inwestycyjnych, które niejako słyną ze świetnej skuteczności. Na szczęście nie - link tu... - wszyscy inwestorzy to hazardziści, którzy za ostro grają.

Chciałbym także nieco napisać na temat rynku alternatywnego - czyli jest bardzo duży sens w inwestowaniu pieniędzy w te nieco mniej popularne spółki. Wychodzę z tego założenia, że jakąś część własnych inwestycji możemy ulokować w takie przedsięwzięcia.

Czyżby komentarze z serwisu (http://www.aureus.pl/ubezpieczenie-mienia-ruchomego/) były o tyle interesujące, że masz chęć napisać własny? Zachęcamy Cię gorąco. Będzie to dla nas duża radość.

W końcu rynek alternatywny (obszerne opracowanie: ) to w istocie duże ryzyko, ale również wielka szansa na odniesienie sukcesu. A więc naprawdę warto ryzykować, ponieważ potem profity mogą być niemałe. Chociaż oczywiście nie muszą... Czyli trzeba zachować ostrożność, a zapewne wszystko będzie OK. Takie przynajmniej mam założenia - nie ma większego sensu być ciągłym pesymistą.


Trzeba być bardziej realistą - tym człowiekiem, który dobrze wie, że jeżeli chce bardzo dobrze radzić sobie na emeryturze, nigdy nie może być nadmiernym hazardzistą, choć oczywiście zachowawczość także nie jest czymś wskazanym. Podsumowując: jeżeli chciałbyś zabezpieczyć swoją przyszłość i pieniądze, żeby nie klepać biedy na emeryturze, powinieneś zacząć działania już w tym momencie. Jeżeli o tym zapomnisz, znacznie pogarszasz swoje szanse na taką emeryturę o której obecnie marzysz. Pewnie zależy Tobie na fajnej emeryturce, a więc w żadnym razie nie możesz zignorować tego tematu.