Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób Szczecin zachęca przedsiębiorców?

Liczba mieszkańców Szczecina wciąż maleje. Takie wnioski płyną z wykazu osób zameldowanych na stałe. Najczęściej istnieją dwa główne uzasadnienia takiej sytuacji. Pierwszy to starzenie się ludności, druga zaś to ucieczka do innych miejscowości. To właśnie druga przyczyna jest ogromnym utrapieniem władz Szczecina. Dlaczego tak się dzieje? Czy można temu zapobiec?
szczecin - pomnik
Author: a.fiedler
Source: http://www.flickr.com
Kluczowymi przyczynami takiej sytuacji są: brak pracy na lokalnym rynku, brak odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, oraz mały popyt. Dlatego pośrednio miesięczne wpływy do budżetu są zbyt małe, a kapitał ludzki nie daje perspektyw na poprawę stanu.

Ta świetna strona na pewno Cię zaintryguje, ponieważ jest w niej przedstawione istotnie sporo podobnych wiadomości na opisywany tutaj temat.

W takich wypadkach miejscowe władze zlecają wykonanie rozbudowanych analiz społecznych służących tworzeniu całkowicie nowych trendów, które nadają kierunek i pchają rozwój lokalnej gospodarki. To też stało się w przypadku Szczecina.

Rzecz pod hasłem jest niezbędna do rozpędu zmian i zatrzymania ludności w mieście. Statystyki przemawiają same za siebie. Zgodnie i informacjami podawanymi przez Work Service S.A. na 2014 rok perspektywy wzrostu gospodarczego są obiecujące zarówno dla Polski, jak i Unii Europejskiej. Stopa bezrobocia będzie malała, mają powstać nowe miejsca pracy, a płace odrobinę wzrosną.adres tej podstrony eena.pl

szczecin
Author: Lovepro
Source: http://www.flickr.com
Władzom Szczecina niezmiernie zależy na odmianie obecnej sytuacji, przyciągnięciu ludności oraz lokalnym rozwoju gospodarczym.

Dodatkowo powołano do życia serwis internetowy, który zachęca przedsiębiorców do inwestowania w Szczecinie. Znajdują się na jego łamach informacje o lokalnej gospodarce, uwarunkowaniach naturalnych, opinie przedsiębiorców, które funkcjonują na lokalnym rynku, informacje o uwarunkowaniach lokalizacyjnych i komunikacyjnych, najważniejsze atuty oraz atrakcje, a także strategię rozwoju miasta do roku 2025.

Strategia rozwoju Szczecina 2025, to bardzo ważny dokument. Do sporządzenia jej posłużyło wiele analiz i badań. Strategia ta wykorzystuje mocne strony i szanse wynikające z analizy SWOT, a zasadnicze kierunki zmian dotykają rozwoju społeczno-gospodarczego, czyli obszarów priorytetowych, które wymagają natychmiastowych zmian.