Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób pożyczyć pieniądze w instytucji innej niż bank?

Od najdawniejszych czasów jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu bardzo istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnią egzystencję, niekoniecznie w luksusach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na poziomie egzystencji. Zasadniczo więc w miarę dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.
scrubble ułożone w słowo money
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Jednak nawet osobom żyjącym dostatnio raz na jakiś czas brakuje środków na rozmaite potrzeby. Poza tym w życiu ludzkim stosunkowo często występują także momenty, w których dodatkowa gotówka jest bardzo potrzebna. Nierzadko są to cele wiążące się z przyjemnościami i rozrywką, takie jak na przykład urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak także, że gotówka - sprawdź więcej - potrzebna jest w sytuacji pojawienia się nagłego zachorowania czy z powodu wypadku. Dodatkową gotówkę można uzyskać na różne sposoby. Istnieje także kilka metod takiej pożyczki poza kredytem (zobacz pożyczka pod zastaw gruntów rolnych) zaciąganym w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów uzyskiwania dodatkowych pieniędzy znanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez udziału podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to zwyczajne przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób zaciągania tego rodzaju pożyczki uzależniony jest od woli obu stron, jak również często od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy
Author: The JH Photography
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest, by sprecyzować parę istotnych aspektów >>Sprawdź jak zmienić kredyt na tańszy<< Przede wszystkim trzeba sprecyzować kwotę pożyczki. Większa część ludzi określa w tym miejscu również oprocentowanie pożyczki. Bardzo ważne dla obu stron jest także wyznaczenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnich latach również na terenie Polski na duża skalę rozwinęły się punkty zwane parabankami. Są to spółki pod względem działalności zbliżone do zwykłych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak typowy bank. Instytucje te zazwyczaj trudnią się dawaniem pożyczek, nierzadko jednak na bardzo wysoki procent.

Zaciągając pożyczkę w takim miejscu należy bardzo dokładnie poznać warunki umowy, jaka jest zawierana. W innym przypadku można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest ze sporym ryzykiem.