Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób najlepiej wymienić pieniądze, jeśli mamy zamiar wyjechać za granicę?

Obecnie nierzadko kursujemy po Europie również na weekend i chociaż dzięki członkostwu w Unii nie musimy już wozić ze sobą paszportu, to nadal jesteśmy poza strefą wspólnej waluty. Jeśli chcesz wyjechać za granicę z pewnością będziesz potrzebować lokalnej waluty.

Pieniądze
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
Przed wycieczką warto zatem zadbać o to, aby wymienić potrzebną nam ilość pieniędzy, gdyż często lokalnie możemy się spodziewać mniej opłacalnych kursów walut. Naturalnie nie w każdym kraju Wspólnoty możemy płacić euro, Przykładowo w Czechach wciąż płaci się w koronach, a w Wielkiej Brytanii, jak wiadomo, w funtach, mimo że oba kraje są w Unii Europejskiej.

Urlopowy wyjazd za granicę, to nie jedyna sytuacja, w której powinniśmy odwiedzić kantor (kantor wymiany walut Warszawa) wymiany walut. Wiele osób aktualnie wyjeżdża za granicę do pracy. Zazwyczaj są to typowe wyjazdy sezonowe, jednakże nawet w przypadku dłuższego pobytu osoby, które pracują przykładowo na terenie Niemiec, wielokrotnie wysyłają pieniądze swej rodzinie, która mieszka w Polsce. Warto w takim wypadku pamiętać, że gdy wymieniamy większą kwotę, korzystny kurs waluty jest dla nas bardzo korzystny, dlatego lepiej wymienić walutę w rzetelnym kantorze. Również wyjazd biznesowy, to zazwyczaj wiąże się z potrzebą posiadania lokalnej waluty. Oczywiście zawsze mamy możliwość uregulowania rachunków w danym kraju kartą kredytową, jednak do tego należy doliczyć opłaty bankowe za przewalutowanie. Takie rozwiązanie, chociaż wydaje się proste, nie zawsze się opłaca.

Opłacalna wymiana walut to oferta wielu kantorów. W branży funkcjonują na dzień dzisiejszy trzy formy biznesowe tego typu usług: tradycyjne kantory, które posiadają swoje placówki na obszarze danego miasta oraz kantory internetowe. Oprócz tego również banki oferują tego typu usługi. Popularne kantory internetowe działają na jasnych zasadach. Dzięki nim można sprawnie wymienić walutę, po dobrym kursie, by później przelać ją na swoje konto w banku. W banku z reguły można również zapatrzeć się w tzw. kartę walutową, którą kantor zasili wymienionymi środkami. Można z niej bez problemu korzystać podczas wyjazdu zagranicznego.