Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób efektywnie motywować swoich pracowników?

Przedsiębiorcy, którzy myślą, że jeśli zagrożą własnym pracownikom zwolnieniem z firmy nie powinni raczej zakładać, iż tego typu metoda ma sens. To nieetyczne, a co najbardziej istotne, nie jest zbytnio efektywne. Swoich ludzi jak najbardziej można, a nawet trzeba motywować do solidniejszej pracy, ale w żadnym wypadku nie należy sądzić, że jakieś straszaki to bardzo dobra metoda. Odpowiedni system motywacji to generalnie taki, który nie wprowadza chaosu do firmy, koszmarnej atmosfery, itp. Ludzie powinni lubić swoją pracę bądź przynajmniej zaakceptować ją. To pewnik.
Z jakich powodów każdy z nas pracuje? Oczywiście rozchodzi się o pieniądze. Skoro bardzo często pracownicy uskarżają się na kiepskie wynagrodzenie, pewnie wiedza, że uzyskają podwyżkę, jeśli firma będzie w lepszej kondycji finansowej, będzie działała motywująco. Odnośnie - odnośnik do serwisu - tego nie mają większych wątpliwości przedsiębiorcy, którzy już wcześniej wpadli na taki pomysł.

zatłoczone open office
Niestety często przedsiębiorcy za bardzo oszczędzają na swoich pracownikach. Oczywiście o wiele niższe PKB na głowę i inne kwestie przyczyniają się do tego, że generalnie polskie wypłaty są beznadziejne. Jednakże nierzadko przedsiębiorców stać na podwyżki, jednak tego nie robią. Tak naprawdę można to jakoś zrozumieć, przecież to prywatny biznes, a wszyscy wiemy, że człowiek generalnie wolałby zadbać najpierw o własne interesy. Jednak taki pracownik, który nie jest zbyt sowicie opłacany pewnie nie będzie zbytnio się starał.
pracownik IT podczas pracy
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
Całkiem często uskarżymy się na to, iż przykładowo kierowcy w Polsce rzadko się uśmiechają oraz pokazują kulturę. Cóż, trudno się dziwić, przecież nie zarabiają dużo!

Tak naprawdę system motywacyjny w firmie nie jest jakimś uniwersum - więcej na . A więc niektóre firmy są w stanie wprowadzić skutecznie jakieś systemy, lecz w innym przypadku po prostu nie dostrzeżemy żadnych zmian na lepsze.


Zatem bez cienia wątpliwości motywowanie swoich pracowników powinno być podstawowym celem każdego z przedsiębiorców. Jednak w żadnym wypadku nie można nieustannie naciskać swoich pracowników, ponieważ za duży nacisk także nie jest OK. Pewnie odnalezienie swoistego złotego środka nie jest łatwe, ale bez wątpienia warto iść do przodu, zarabiać większe pieniądze. W tym może pomóc firma 4 Results. Przejdź na stronę .