Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

W życiu czasami zdarzają się ludziom wypadki - warto wiedzieć, jak pomóc poszkodowanym

Siadając za kierownicą, rzadko kiedy myślimy o tym, że możemy mieć jakiś wypadek. Nikt przecież nie pragnie czarnymi myślamiprzyciągać do siebie pecha.


biuro prezydenta


Trzeba jednak znać Zasady pierwszej pomocy.
Dzięki znajomości zasad pierwszej pomocy może kiedyś być tak, że będziemy mogli uratować komuś życie. Możliwe że nawet komuś z rodziny, kto jest dla nas ważny. Pomimo tego, iż duża część Polaków zdawała prawo jazdy i wtedy miała kontakt z pierwszą pomocą na zajęciach, to mały procent jest szczerze po latach powiedzieć, że coś jeszcze z tego pamięta. Zazwyczaj bagatelizujemy te braki w wiedzy - póki nie przytrafi się drogowe nieszczęście. wypadku (w strachu) tym bardziej nie będziemy w stanie sobie przypomnieć ważnych zasad. A wystarczy po prostu raz na kilka lat zgłosić się na kurs odświeżający pamięć. Zajmie to przecież tylko kilka godzin. Czasami tego rodzaju kursy (zobacz korepetycje) bywają bezpłatne i organizowane na przykład przez jakieś fundacje. Nie zapominajmy, że pomoc ofiarom wypadków leży w kwestii załogi karetki, ale zanim oni dotrą na miejsce, to naszym zadaniem jest podtrzymanie życia tychże ofiar. Ważne są przecież sekundy. Należy więc uczciwie przyznać się przed samym sobą czy cokolwiek jeszcze pamiętamy z kursów i jeśli nie, to obowiązkowo trzeba rozejrzeć się za jakimś.


Odświeżymy wtedy starą wiedzę i zapewne dowiemy się czegoś nowego. Przecież medycyna http://adwokat-jurendt.pl/prawo-medyczne/ idzie do przodu i co roku odkrywane są lepsze metody pomocy. Niektóre się tylko modyfikuje, a inne zmienia diametralnie.