Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Własna księgowa czy biuro rachunkowe?

Czujesz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Zacznij działać! Zważywszy na to, iż osoby noszące się z tym zamiarem, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu - urzędy pracy zapewniają dotacje i pożyczki na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące potencjalnych pracodawców.

Jednak tak jak łatwo jest działalność założyć, tak już trudniej jest poradzić sobie z jej prowadzeniem biorąc pod uwagę bezustanne wprowadzanie nowych przepisów. Dla wielu przedsiębiorców planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Przedsiębiorcy zmagają się z takimi kwestiami jak podatek (czytaj też koszty pracodawcy) dochodowy, VAT czy ubezpieczenia społeczne (odsetki od zaległości ZUS), które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach Zdając sobie sprawę z możliwych konsekwencji zaniedbywania obowiązków, zaczynają zastanawiać się czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym doświadczona kadra zajmie się wszelkimi formalnościami, przeprowadzając ich przez meandry przepisów. Kadra, która ustali jaką formę opodatkowania wybrać, aby była najkorzystniejsza. Wtedy, dla osób zajmujących się handlem z krajami należącymi do Unii, zagadnienie typu: w jaki sposób rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przestanie być problemem. A forma opodatkowania to ważna kwestia, gdyż wpływa na wysokość przyszłego podatku, który musimy odprowadzić do Urzędu Skarbowego, jak również na rodzaj i zakres prowadzonych ewidencji księgowych.Jeśli zastanawiamy się, która opcja jest dla nas przeznaczona – zatrudnienie księgowej, czy też zlecenie usługi firmie zewnętrznej musimy wziąć pod uwagę profil prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, ilość dokumentów, liczbę osób zatrudnionych a także środki pieniężne, którymi dysponujemy. Bez względu jednak na to, na czyją pomoc się zdecydujemy, współpraca z kompetentną osobą pozwoli nam skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.