Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

Każdy z nas wie,lub przynajmniej stara się domyślić, że własne przedsiębiorstwo to duże wyzwanie.

Tu nawet nie chodzi tylko o zarządzanie przedsiębiorstwem, gdyż problemy pojawiają się już na samym początku, pojawia się więc pytanie jak rozpocząć działalność gospodarczą?

Praca na własny rachunek to na pewno najskuteczniejsza droga do wypracowania stabilizacji materialnej i niezależności, to także szansa realizacji własnych celów. Do zrealizowania wspomnianego sukcesu potrzebna jest ciężka praca orapraca (zobacz szkolenia)erminacja. Nie obejdzie sięjednak bez rozległej wiedzy i doświadczenia. To kapitał początkowy, który każdy ambitny powinien sobie zapewnić startując przedsięwzięcie z własnym przedsiębiorstwem.
Stół z laptopami i dokumentami
Author: Kennisland
Source: http://www.flickr.com


Po pierwsze musisz zarejestrować swoją firmę w Urzędzie Gminy lub (patrz https://www.jwp.pl/) Miasta. Określony wniosek możesz składać samemu,w formie pisemnej, ale tylko za pomocą listu poleconego z pokwitowanym przez notariusza podpisem. Możesz także to zrobić w sieci. Wtego typu sytuacji musisz posiadać podpis elektroniczny. Jeżeli go nie posiadasz musisz się udać do Urzędu Gminy i tam osobiście podpisać wniosek. Być może będziesz zmuszony zdobyć różnego rodzaju pozwolenia i koncesje, lecz to jest zależne od profilu działalności. W następnym kroku odbierasz numer REGON.Później zakładasz rachunek bankowy i zdobędziesz pieczątką firmową. A na sam koniec udajesz się do ZUSu celem ubezpieczenia. Jeżeli mamy pracowników, to każdy z nich musi zostać zgłoszony do ZUS, a także do Państwowej Inspekcji Pracy.Mimo to, nie można zapomnieć o kolejnych ważnych dokumentach, które zapewne będziemy mogli wykorzystać w czasie funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Z pewnością więc przyda się dokument nip 2 formularz. Jest to formularz, który służy do zgłoszenia identyfikacyjnego osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej, która nie posiada osobowości prawnej, a jest podatnikiem lub płatnikiem. Taki dokument powinniśmy wypełnić na maszynie, komputerowo lub ręcznie, na pewno czytelnie, czyli dużymi, drukowanymi literami, kolorem czarnym lub niebieskim. Nie można zapomnieć zresztą o tym w jaki sposób wypełniać takie dokumenty, bo jest to niezbędne także w przypadku dokumentów jak marża wzór.
Tags: