Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Unia Europejska i jej idee na rozporządzenia

Jak wszyscy wiemy przystąpienie do Unii Europejskiej naszego państwa miało wielu zwolenników, ale miało również spore grono przeciwników. Niewiele osób, które nieprzychylnie spoglądały na akces Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet interesujące projekty i normy które pozwalają na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie są w stanie przekonać niektórych osób, że Wspólnota Europejska nie chce szkodzić, a chciałaby wspierać.
EICC
Sporo idei Unii Europejskiej skupia się tylko na organizacjach, które same chcą brać w nich udział, po sprawdzeniu przez organy Wspólnoty, czy organizacja spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by firma połączyła swoje siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużym stopniu przypominający zasadami normę ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść ISO (czytaj w serwisie) 4001 jest włączona do struktury EMAS - więcej informacji.
System ten zrzesza różne przedsiębiorstwa, firmy, czy organizacje o czym wspominano powyżej.

Jeśli chcesz zdobyć inne materiały na prezentowany temat, to sprawdź proponowane www, które posiadają również dane na podnoszone zagadnienie - wejdź więc tutaj.

Główne założenie systemu polega na tym, że chce on wyróżniać te działalności, które ciągle się doskonalą pod względem działalności środowiskowej, a jeżeli zdarzają się im jakieś wykroczenia to są one minimalne. Tak, więc system EMAS wyróżnia firmy, chcące się rozwijać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W Polsce w systemie zarejestrowanych jest jak na razie 45 firm, co związane jest z prestiżem, bo firmy te musiały wykazać się właściwym ekozarządzaniem we własnych strukturach.

jakość
Author: parylo00
Source: http://www.freeimages.com
Jeżeli mowa o zarządzaniu ludźmi, to wszyscy menedżerowie doskonale zdają sobie sprawę jak istotne jest właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi. Powstały różnego rodzaju teorie zarządzenia, normy, które stawiają pewne firmy pod tym względem wyżej niż inne, należy do nich np. eicc. EICC to kodeks postępowania organizacji, kodeks, który ma za zadanie podwyższyć standardy pracy.

Jeżeli jakaś firma, chce pokazać, że dobro pracownika, jego bezpieczeństwo jest dla nich ważne, to może podpisać się pod tym, co jest zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces całej produkcji. Otóż EICC został stworzony z myślą o organizacjach, które projektują oraz wprowadzają na rynek produkty lub oferują produkty i usługi, które są wykorzystywane w trakcie produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks skierowany do firm z sektora elektronicznego i ma on być zastosowany względem dostawców jak również podwykonawców.