Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Udzielanie pomocy - jak można to zrobić? w firmie

W momencie gdy dochodzi do groźnego wypadku, niezmiernie ważne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym momencie może uratować poszkodowanemu życie lub zapobiegać groźnym powikłaniom. Szybka i odpowiednia reakcja jest bardzo istotna. Zwracając uwagę na to jest wskazane bezzwłocznie wzywać pogotowie ratunkowe.
Nasze miejsca pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw. Przede wszystkim jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie każdego dnia mijamy tłum pracujących ludzi. Opierając się na statystyce najczęściej do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. W tym miejscu najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy krząta się w tym pokoju tłum pracowników i nie tak trudno na siebie wpaść. Warto pamiętać o przestrzeganiu przepisów bhp (więcej na ). To samo rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj również sibo test wodorowo metanowy wrocław kolejne wiadomości na ten materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

W tym czasie właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pozwala ustabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu chronić szyję.Dobrze jest też w każdej sytuacji posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wiemy doskonale, że praca to najczęstsza przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy wyczerpani, nie śpimy dostatecznie dużo i spożywamy zdecydowanie za dużo kawy.
szkolenia
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Do tego pracujemy pod ciągłą presją. To wszystko może doprowadzać do zemdleń, czy nawet zawałów. W momencie gdy powiadamiamy pogotowie, dobrze jest już przez telefon podawać dyspozytorom informację na temat ciśnienia poszkodowanego. To urządzenie jest niesamowicie proste w obsługiwaniu. Wystarczy tylko założyć je na nadgarstek, zaczekać kilka sekund i odczytać wynik. Każda pierwsza pomoc przedmedyczna jest niesamowicie potrzebna. Nasze działanie może uratować poszkodowanemu życie. Z tego powodu nie obawiajmy się udzielać pomocy. Pamiętajmy również, że w jej zakres wchodzi także zawiadamianie pogotowia. Wszystkie firmy musi przeszkalać w tym zakresie własnych pracowników. Jest to z pewnością potrzebna wiedza, tak samo jak szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy, która potrafi się przydać w codziennym życiu.