Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Udzielanie pomocy - jak można to zrobić? w firmie

W momencie gdy dochodzi do groźnego wypadku, niezmiernie ważne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym momencie może uratować poszkodowanemu życie lub zapobiegać groźnym powikłaniom. Szybka i odpowiednia reakcja jest bardzo istotna. Zwracając uwagę na to jest wskazane bezzwłocznie wzywać pogotowie ratunkowe.
Nasze miejsca pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw. Przede wszystkim jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie każdego dnia mijamy tłum pracujących ludzi. Opierając się na statystyce najczęściej do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. W tym miejscu najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy krząta się w tym pokoju tłum pracowników i nie tak trudno na siebie wpaść. Warto pamiętać o przestrzeganiu przepisów bhp (więcej na ). To samo rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. W tym czasie właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pozwala ustabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu chronić szyję.Dobrze jest też w każdej sytuacji posiadać w apteczce ciśnieniomierz ciśnieniomierz nadgarstkowy nadgarstkowy. Wiemy doskonale, że praca to najczęstsza przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy wyczerpani, nie śpimy dostatecznie dużo i spożywamy zdecydowanie za dużo kawy.
szkolenia
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Do tego pracujemy pod ciągłą presją. To wszystko może doprowadzać do zemdleń, czy nawet zawałów. W momencie gdy powiadamiamy pogotowie, dobrze jest już przez telefon podawać dyspozytorom informację na temat ciśnienia poszkodowanego. To urządzenie jest niesamowicie proste w obsługiwaniu. Wystarczy tylko założyć je na nadgarstek, zaczekać kilka sekund i odczytać wynik. Każda pierwsza pomoc przedmedyczna jest niesamowicie potrzebna. Nasze działanie może uratować poszkodowanemu życie. Z tego powodu nie obawiajmy się udzielać pomocy. Pamiętajmy również, że w jej zakres wchodzi także zawiadamianie pogotowia. Wszystkie firmy musi przeszkalać w tym zakresie własnych pracowników. Jest to z pewnością potrzebna wiedza, tak samo jak szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy, która potrafi się przydać w codziennym życiu.