Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kwota wolna od podatku jest zbyt niska

Podatników czekają zmiany w rozliczeniach PIT. Są one nieuchronne. 1 stycznia 2016 roku wejdą w życie przepisy zwiększające tzw. kwotę wolną od podatku. Co to oznacza w praktyce? Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu kraju, pracowników i pracodawców?Zmiany spowodują, że będzie żyło się lepiej, a może wręcz przeciwnie? Aktualnie kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł i nie była zwiększana od kilku lat. Projekt ustawy, proponowany przez prezydenta ma to zmienić i dostosować próg do obecnie panującej sytuacji gospodarczej i społecznej.

deklaracja pit
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Projekt zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku aż do 8 tysięcy zł. Adekwatnie do zwiększenia progu wolnego od podatku, ta zmniejszająca także zostanie podniesiona z 556,02 zł do 1440 zł. Co program PIT oznacza dla budżetu kraju? – mniejsze wpływy z podatku od osób fizycznych. Niesie to pewne, negatywne konsekwencje dla samorządów terytorialnych, których lwią część budżetu, blisko 40% stanowią właśnie wpływy z tytułu podatku. Optymiści jednak zakładają, że dzięki opisanemu rozwiązaniu powinien nastąpić wzrost konsumpcji, a to przełoży się na zwiększenie wpływów do budżetu państwa od osób fizycznych.

Wszystkie najbardziej istotne informacje ma nasza strona www (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-cywilne/). Sprawdź, czy będzie dla Ciebie pomocna, a szukając różnych danych zapewne trafisz jeszcze na coś interesującego.

Czy PITy 2016 okażą się strzałem w dziesiątkę czy wręcz przeciwnie jeśli chodzi o finanse kraju, okaże się w praktyce. Specjaliści twierdzą, że program PIT 2016 jest doskonałym rozwiązaniem dla pracowników oraz pracodawców - pitax program. Ci pierwsi mają osiągać realnie wyższe zyski z tytułu stosunku pracy, gdyż wzrost kwoty wolnej od podatku będzie miał przełożenie na wzrost wynagrodzenia netto. Właściciele firm z kolei nie będą obciążeni dodatkowymi kosztami, w praktyce więc będą mogli lepiej wycenić pracę swoich podwładnych, bez konieczności uszczuplania własnego budżetu - .rozliczanie podatków
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Kwota wolna od podatku ma być podniesiona w skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł iż system podatkowy musi mieć na uwadze możliwość uniesienia przez podatnika ciężaru podatku, uzależnionego od zdolności dochodowych. Trybunał Konstytucyjny określił także, że obecny system jest wadliwy, gdyż uzależniony jest od sytuacji społeczno-gospodarczej państwa, a tak nie powinno być w demokratycznym kraju.

Czy nasz tekst przypadł Ci do gustu tak intensywnie, że chcesz zaznajomić się z innym? To świetnie. Więc tutaj kliknij, aby przeczytać więcej postów.

W jak dużym stopniu PITy 2016 przyczynią się do faktycznej poprawy życia statystycznego Polaka, bez dużej straty dla budżetu państwa, poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego oraz pracodawców dużych jak i średnich i małych przedsiębiorstw dowiemy się po wejściu ustawy w życie, na początku roku.