Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Trudno znaleźć dobrą pracę, ale jeszcze trudniej odszukać solidnego pracownika. Z jakich powodów tak się dzieje?

W Polsce występuje kuriozalna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, iż jest to karkołomne zajęcie. Z drugiej zaś strony przedsiębiorcy coraz częściej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na określone stanowisko. W czym jest problem? Z jakiego powodu występuje taki paradoks?

warto zobaczyć
Author: Fabian Linzberger
Source: http://www.flickr.com
Stopa bezrobocia w naszym kraju obniża się. Głównie ze względu na umiejscowienie siedzib międzynarodowych firm. Następnym czynnikiem jest ilość osób, które zdecydowały się na pracę za granicami kraju. Propozycji pracy jest dużo, ale odnalezienie oczekiwanego etatu wcale nie jest łatwe. Absolwenci kierunków technicznych często decydują się na pracę na zachodzie Europy ze względu na bardziej atrakcyjne zarobki.

Rodzimi pracodawcy nie mogą z nimi konkurować. Profesjonalistów jest więc coraz mniej. Firmy często zwracają się o pomoc do ludzi, świadczących usługi w tym zakresie. Agencja rekrutacyjna odpowiada za odnalezienie potencjalnych kandydatów oraz sprawdzenie ich umiejętności bądź kwalifikacji. Na portalach z ofertami pracy coraz częściej można spotkać ogłoszenia, które zamieściła agencja rekrutacyjna - . Jeżeli zdecydujemy się aplikować, wówczas musimy się liczyć z wielostopniowym procesem rekrutacji. Całkiem prawdopodobne, iż czeka nas szereg spotkań, testów oraz zadań. Taki system sprawi, iż pracodawca zatrudni najlepszego kandydata. Kluczowym problemem jest także roszczeniowy stosunek absolwentów studiów. Często zdarza się, iż są to osoby bez żadnego doświadczenia zawodowego, jakie mają ogromne oczekiwania finansowe.


Wiele osób ma także problem ze znalezieniem pracy przede wszystkim ze względu na swój wiek. Osoby, które skończyły 50 lat nie są atrakcyjnymi kandydatami. Zwłaszcza jeśli pochodzą z małych lub średnich miejscowości. W tym przypadku pomocne mogą okazać się agencje pracy. Dla przykładu spróbujmy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „agencje pracy radom”, by przekonać się, na które oferty możemy liczyć. Niezależnie od tego, czy wpiszemy „agencje pracy radom”, „praca bydgoszcz” lub „agencja pracy płock” będziemy mieli dostęp do przeróżnych ofert pracy.

Masz ochotę poznać dodatkowe bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://traple.pl/2020/06/02/interpretacje-podatkowe-w-zakresie-ip-box-pojecie-programu-komputerowego-i-jego-ulepszen/), która na pewno zawiera ważne dane.

W tym oczywiście będą oferty pracy tymczasowej.

Wiele firm proponuje także pracę w charakterze opiekuna osób starszych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dużą cierpliwość, empatię oraz doświadczenie i mądrość życiową. Nie zapominajmy o tym, iż taka praca jest niezmiernie ciężka, lecz także dobrze płatna. Opiekun osoby starszej w Niemczech może liczyć na zarobki, które przekraczają 1000 euro miesięcznie. Nieco mniej zarabia się we Włoszech czy Hiszpanii. To dobra alternatywa dla osób w podeszłym wieku. Z jej pomocą zyskują płynność finansową.