Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Szkolenia Lean – czemu warto wziąć w nich udział i co nam dają?

Od wielu lat metoda lean stosowana jest na całym świecie. Od niedawna też w w naszym kraju pojawiła się moda, a przede wszystkim przymus wprowadzania oszczędności w zakładach produkcyjnych. Dzięki lean manufacturing można zoptymalizować zarządznie zasobami podczas produkcji, tym samym pożądane byłoby zaciekawić się tym zagadnieniem.
Sala konferencyjna
Author: l4red0
Source: http://www.sxc.hu
Czym jest lean manufacturing? Lean manufacturing (z ang. produkcja odchudzona) to strategia efektownego administrowania wytwórczością. Jej celem jest przede wszystkim zminimalizowanie marnotrastwa na poszczególnych etapach produkcji. Dzięki zastosowaniu technik tej metody minimalizuje się wykorzystanie elementów składowych niezbędnych do wykonania produktu końcowego, a tym samym wyraźnie redukują się koszta wytwórczości.Dlaczego zaleca się wdrażać lean manufacturing w swoim przedsiębiorstwie? Metody lean manufaktoringu wprowadzane są przede wszystkim ze względów finansowych. Ograniczenie ilości trwonionych surowców sprawia, że koszta produkcji wyraźnie spadają, a w związku z tym przychody przedsiębiorstwa rosną.

Zaintrygował Cię ten wpis? Więc kliknij w link i rozkoszuj się innymi tekstami. W razie pewnych pytań - odezwij się do nas.

Na dodatek umiejętne administrowanie zasobami pozwala na obniżenie zapasów magazynowych, co wpływa w wieloraki sposób na oszczędności przedsiębiorstwa. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a równocześnie mniej kapitału zainwestowanego w składniki głównego wyrobu. Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach umożliwia lokowanie go w innych miejscach, co jest nader istotne dla prężnego funkcjonowania przedsiębiorstwa Czytaj też
.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że w Polsce jeszcze metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, w następstwie tego lecz wciąż nieliczni przedsiębiorcy ją wykorzystują. Jednakże na rynku można spotkać coraz to więcej przedsiębiorstw prowadzących szkolenia len manufectoring.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w serwisie russian gost, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Bez wątpienia warto wziąć w nich udział, albowiem stosowanie codziennie metod lean manufactoring pozwala wykorzystywać mądrze zasoby, którymi codziennie przedsiębiorstwo rozporządza. Nawet jeżeli nie planujemy wdrażania innowacji w swoim przedsiębiorstwie to odbycie szkolenia na pewno da każdemu przedsiębiorcy dużo do myślenia. Wiedza o innowacyjnych technikach produkcji stosowanych na świecie, w tym również przez firmy konkurencyjne, na pewno się przyda.