Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Szkoła policealna to znakomita inwestycja, która zwróci się w przyszłości

Na dzień dzisiejszy studia wyższe nie gwarantują dobrego zatrudnienia. Badania rynku pracy pokazują, że o etat dużo łatwiej jest osobom o wykształceniu technicznym – nieobowiązkowo wyższym. Takie wykształcenie zdobywa się na uczelniach technicznych, bądź w szkołach policealnych. Ostatnii wiele osób w dużych miejscowościach decyduje się na zdobycie wykształcenia w tego rodzaju szkołach
Studenci w sali wykładowej
Author: ESCP Europe Business School
Source: http://www.flickr.com
Uczelnie gwarantują świetne przygotowanie o charakterze teoretycznym, zaniedbując praktyczne przygotowanie studenta do pracy zawodowej. Szkoły policealne więcej nacisku kładą na przygotowanie praktyczne, kładąc przy tym duży nacisk na przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w zawodzie.

Chętnie wybierane kierunki
W ostatnim czasie stworzono ponadto ranking zawodów przyszłościowych, który udziela pomocy w dokonaniu wyboru niezdecydowanym uczniom liceów. Ostatnio najczęściej poszukiwanym pracownikiem (zobacz wynagrodzenie młodocianych) był technik informatyk, Wrocław na przykład to miasto, gdzie branża informatyczna przechodzi obecnie czas intensywnego rozwoju, na rynku pracy jest bardzo dużo etatów dla osób trudniących się różnymi gałęziami tej branży – poszukuje się między innymi serwisantów IT, programistów, testerów oprogramowania i tak dalej. Pracodawcy szukają pracowników, którzy są zaradni, potrafią zastosować wiedzę w życiu. Dlatego niejednokrotnie na rozmowach o pracę na takie stanowiska przeprowadza się praktyczny egzamin wiedzy kandydata. Na przykład, pracodawca może poprosić daną osobę o skonfigurowanie jakiegoś urządzenia. Taki test dostarcza większą liczbę informacji, niż CV.

Nauka i praca
Szkoły policealne często mieszczą się w większych miastach, praca w miejscu nauki jest rozsądnym rozwiązaniem z wielu względów – student lub uczeń może zacząć pracę jeszcze w czasie studiów, co także podnosi jego wartość na rynku pracy, zatrudniający otrzymuje bowiem duże ulgi podatkowe na takiego pracownika. Dla dużej liczby ludzi najtrafniejszym wyborem kariery jest więc szkoła policealna Wrocław jest jednym z ośrodków dużego nagromadzenia tego rodzaju miejsc o bogatej ofercie edukacyjnej. Poza informatyką można się tu uczyć pielęgniarstwa, realizacji dźwięku, finansów i różnych innych przedmiotów.