Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

System lojalnościowy – jeden z naprawdę efektywnych sposobów zachęcenia klientów do skorzystania z proponowanych usług

Ilość firm i sklepów funkcjonujących na nowoczesnym rynku jest rzeczywiście bardzo duża. W związku z tym, konkurencja nie śpi i koniecznością jest rozsądna walka o klienta. Dla zwyczajnego konsumenta taka sytuacja jest rzecz jasna jak najbardziej korzystna, gdyż firmy konkurując o jego uwagę, proponują coraz bardziej atrakcyjne oferty. Jednym z rozwiązań, jakie charakteryzują się obecnie dużym zainteresowaniem są systemy lojalnościowe. Na czym one polegają? Czy rzeczywiście są w stanie zagwarantować zadowalające efekty?

oferta na stronie
Programy tego rodzaju mają na celu zbudowanie ciasnej więzi pomiędzy daną firmą, a jej klientem i nakłonić konsumenta do regularnego korzystania z proponowanej oferty. Między innymi, sklepy internetowe dosyć często oferują możliwość zbierania punktów za zakupy. Konkretny zakup powoduje naliczenie odpowiedniej ilości punktów, jakie są sumowane.

Za punkty można następnie otrzymać najczęściej zniżkę na następne zakupy albo wybrać nagrodę. Oczywiście, im suma punktów jest większa tym lepiej, wówczas bowiem nagrody są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Dla wielu klientów jest to istotny powód, żeby zakupy najczęściej robić w danym sklepie. W taki sam sposób postępują także firmy oferujące różnego rodzaju artykuły bądź usługi. Okazuje się, że programy lojalnościowe zapewniają faktycznie dość dobre efekty oraz realnie oddziałują na zainteresowanie propozycją konkretnej firmy - więcej na ten temat. Są one w związku z tym idealnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy szukają kolejnych dróg dotarcia do konsumentów.Interesującym rozwiązaniem są też karty stałego klienta. Otrzymuje się je z reguły po zakupach.

Czy zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej klej d4 i przeglądnij tam kolejne zajmujące wątki. Nie czekaj!

Ilość niezbędnych zakupów zależy oczywiście od polityki danej firmy. Karty uprawniają chociażby do dostania odpowiedniej zniżki na następne zakupy, wobec tego konsumenci dość chętnie z nich korzystają. Szacuje się, że dziś, więcej niż połowa osób mieszkających na terenie Polski jest uczestnikiem systemu lojalnościowego. Najczęściej wybierane są systemy oferowane przez te sklepy lub firmy, których usługi i artykuły są dla danego klienta ważną potrzebą. Wtedy bowiem ostatecznie można zebrać faktycznie ogromną ilość punktów. Systemy tego rodzaju są powszechnie wprowadzane też przez stacje benzynowe.