Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Sprawdzanie wyników pracowników to bardzo istotna kwestia dla postępu firmy

Każdy właściciel firmy w jakimś momencie chce ocenić pracowników. Jedną z bardzo ciekawych szans na to jest ocena 360 stopni. Ta metoda oceniania jest zwykle wybierana przez przedsiębiorców. Ma ona kilka nazw, a najpopularniejszymi są ocena z wielu punktów widzenia, czy też sprzężenie zwrotne 360 stopni.
ElevatoSoftware
Source: www.elevatosoftware.com
W znacznej mierze chodzi o uzyskanie jak największej ilości informacji o pracowniku, z kilku źródeł. Jeżeli chodzi o źródła to pierwszym z nich jest ocenienie pracownika samodzielnie. Zwykle planuje się to na zasadzie ankiety. Także w miejscu pracy pracownika takie ankiety są przeprowadzane, uzupełnia je wtedy kilkunastu współpracowników. Jest to między innymi przełożony, współpracownicy, a także podwładni oraz klienci firmy. W dużej mierze są to osoby, które przebywają blisko ocenianego pracownika.Przeróżne są opinie o tej ocenie. Z pewnością jest to efektywna metoda.
pracodawca
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Złe zdania zwykle wypowiadane są przez tych, którzy niepoprawnie się do niej zabrali. A w sumie najwięcej zależy od tego, kiedy i w jaki sposób jest ona przeprowadzana. Ocenianie pracowników przez tę metodę ma bardzo wiele zastosowań. Przede wszystkim poprzez nią identyfikuje się obszary niezbędne do poszerzenia działalności (metoda Elevato Software). Następną kwestią jest także mocno określany coaching, czyli kursy dla pracowników. Ocenianie ich ma na celu na zorientowanie się, które zagadnienia potrzebują przeszkolenia. Niezwykle istotne są one do uzupełniania danych w akta pracownika (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-urlop-wychowawczy-a-podstawa-wymiaru-skladek).

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, Na co zwrócić uwagę przy ocenianiu pracownika. Głownie dotyczy to tego, żeby wyniki oceny były poufne, jedynie pracownik może je zobaczyć. Podsumowanie może zobaczyć także pracodawca oraz coach. Wyniki te muszą uśrednione, tak, żeby nie było domysłów, które są kogo. Wszelkie pytania w ankiecie powinny być dobrane do celów firmy. Odnosić się one powinny do wybranych obszarów funkcjonowania i powinny być podzielone według gatunków. Jest to bardzo istotne, ponieważ upraszcza czytanie wyników. Wtedy właśnie można sprawdzić, w jakich dziedzinach jest się mocnym, a w czym słaby.