Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Skuteczne strategie podniesienia efektywności zespołu

Kierowanie procesem wytwórczości w firmie to ogromnie skomplikowana robota. Menadżer powinien podołać wielu wyzwaniom, odpowiadać na pojawiające się problemy niemal natychmiast. Manager musi prognozować także potencjalne problemy i umieć im zapobiec. Żeby to było możliwe niezbędne są mu odpowiednie wiadomości.

Praktyka zarządzania wytworzyła kilka metod na zbieranie informacji dla optymalizacji procesów zarządzania. Jednym z najpopularniejszych jest wywodzący się z Japonii system kaizen. Jest to sposób na poprawę jakości i samego procesu produkcyjnego. System ten zakłada, że problemy są rzeczą oczywistą, a wręcz potencjalnym obszarem nowych rozwiązań. Główną metodą zbierania informacji jest względnie prosty tryb zadawania pytań zaczynających się od wyrazu "dlaczego"? W powyższym systemie zarządzania jakością zakłada się iż proces ulepszania jest bezustanny. Spory akcent kładzie się na zaangażowanie prostego pracownika i dwustronne zaufanie między managerem a podwładnymi. Kierownik zarządzający przebiegiem produkcji powinien dążyć do optymalizacji działań. Sposobem na to są szkolenia lean.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się, jakie portale są sugerowane przez różne osoby, to zobacz propozycję (http://demostenes.com.pl/jezyki/francuski/) na taki temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Metoda owa polega na tym, aby w procesie produkcji skupić się na wyeliminowaniu tych obszarów gdzie następuje trwonienie zasobów, na przykład takie zaplanowanie procesu wytwórczości, aby surowce do niej konieczne krótko znajdowały się w składzie.
Szkolenie menedżerów
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Managerowie którzy dobrze czują się w świecie liczb do optymalizacji procesów zarządzania mogą zastosować sposoby statystyczne wyrażone w metodzie tak zwanej sześciu odchyleń standardowych, czyli dzięki analizie matematycznej doprowadzić do sytuacji w której w procesie produkcji można dopuścić jedynie sześciu odchyleń od przyjętego wzorca.Metoda ta złożona jest z kilku poziomów wtajemniczenia, każdy z nich stanowi odrębny program szkoleń wzajemnie z sobą skorelowanych. Najwyższym pułapem jest szkolenie black belt . Jest ono przeznaczone dla liderów zespołu. Poza nadzorowaniem i identyfikowaniem zagrożeń w procesie zarządzania lider musi edukować podległych pracowników tak, by podwładni skoncentrowani byli na optymalizacji procesów produkcyjnych. Metoda ta służy wyłącznie do poprawy efektywności pracy.