Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rzetelnie powinniśmy przeprowadzić obliczanie wynagrodzenia netto

Powinniśmy pamiętać że obliczanie wynagrodzenia netto musi okazać się dokładne

Podczas zawierania umowy pracownik dostrzega kwotę brutto jaką będzie otrzymywał w danym miesiącu, lub stawkę godzinową.

Jednak od tej wartości należy odjąć różnego typu należności, które są wysyłane do różnorakich urzędów, przez to też w końcowym rozrachunku pracownik na konto otrzymuje trochę mniej finansów. Warto pamiętać o tym, aby obliczanie wynagrodzenia netto (patrz) działo się spokojnie oraz bez pośpiechu, ponieważ tylko wtedy mamy szansę mieć gwarancję, że nic się nie pominęło i dobrze wyliczyło się kwotę, którą podwładny musi otrzymywać na konto.http://kancelaria-cpr.pl/2013/10/17/powody-dla-rozdzielnosci-majatkowej/ (www.kancelaria-cpr.pl/2013/10/17/powody-dla-rozdzielnosci-majatkowej/)Czasem możemy użyć z darmowych programów, które robią takie obliczanie, więc mamy szansę sprawdzić czy się nie omyliliśmy.Co rok zmienia się podstawa składek na urlopie wychowawczym
plik banknotów
Author: Miran Rijavec
Source: http://www.flickr.com
Narodzenie się dziecka wiąże się z przeróżnymi możliwościami, takimi jak urlop (zobacz komu należy się postojowe) macierzyński, po którym można pójść na paroletni urlop wychowawczy. Trzeba jednak w tym wszystkim pamiętać o tym, że podstawa składek na urlopie wychowawczym (tutaj więcej) trochę się przemienia, więc te wartości nie będą idealnie takie same, jak wówczas kiedy normalnie się pracuje. O tych przemianach powinni pamiętać głównie pracownicy działu księgowego, gdyż to na nich będzie spoczywał obowiązek policzenia tych składek. Jeśli natomiast to my okazujemy się stroną biorącą taki urlop, to warto się namyślić, czy zaległy urlop, pragniemy wykorzystać jeszcze przed urlopem wychowawczym, czy już po nim, gdy tego urlopu będzie jeszcze więcej. Wciąż możemy też prosić, żeby został nam za niego wypłacony ekwiwalent pieniężny, chociaż na to prezes nie musi się zgodzić.

Warto być na bieżąco ze zmianami

Jeżeli pracujemy w dziale księgowym, to musimy być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w wynagrodzeniach, gdyż tylko wówczas wszystko będzie się odbywało tak jak należy. Co więcej kiedy będziemy wiedzieli o tych zmianach z wyprzedzeniem, to będziemy mieli szansę się na nie dobrze przygotować oraz z wyprzedzeniem poinformować o nich zarówno szefa, jak i pracowników których te zmiany dotyczą.
Autor