Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rzeczoznawca majątkowy jako podmiot uprawomocniony do wyceniania cen nieruchomości

Strategia szacowania majątku jest złożona i nastręcza poświęcenia odpowiedniego czasu zarówno na analizę obiektu oceny, jak i analizę rynku nieruchomości.
Niezbędne jest również poniesienie wydatków powiązanych z pozyskaniem niezbędnej dokumentacji i dostępem do właściwych ewidencji. Rzetelnie przyrządzone opracowanie uprości zarówno podjęcie rozstrzygnięć inwestycyjnych, jak i sprawne zdobycie kredytu bankowego, czy wykazanie własnych racji w postępowaniu prawniczym.


zniszczony dukument
Author: rosmary
Source: http://www.flickr.com


Rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała dokonuje wyceny nieruchomości poprzez postępowanie komparatywne, dochodowe, kosztowe (www.efematic.pl/), oraz złożone (dobry rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała). Najczęstszą metodą jest podejście porównawcze, możliwe do wdrożenia, gdy znamy wartości lokali podobnych do lokali wycenianych. Opiniodawca majątkowy jest zobligowany do realizowania działań zgodnie z wytycznymi wypływającymi z regulacji prawa i normami zawodowymi, ze szczególną sumiennością stosowną dla zawodowego zakresu tych działań, oraz z zasadami etyki zawodowej, kierując się zasadą neutralności w ocenie nieruchomości.


specjalista zna się na rzeczy, a te kwestie to przede wszystkim nieruchomości. Interdyscyplinarny zakres jego pracy, nieodzowność posiadania obszernych kwalifikacji i ponoszenia ogromnej odpowiedzialności za działania zawodowe, także status zawodu zaufania publicznego czynią, że jest to zawód licencjonowany.
Finalnie orzeczenia rzeczoznawcy majątkowego są w wielu sytuacjach wiążące. Rzeczoznawca majątkowy jest jedynym podmiotem uprawomocnionym do szacowania cen nieruchomości i pokazywania opinii o niej w formie operatów szacunkowych.