Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rzecznik patentowy odpowie na wszelkie nasze zapytania

Nieuczciwa konkurencja musi być potępiana
Gdy udało nam się stworzyć coś nowego, robić coś czego jeszcze nikt do tej chwili nie stworzył, to pragniemy posiadać jedyne prawo do konkretnej rzeczy i chcemy mieć świadomość, że nikt inny nie będzie się podawał za jej twórcę. Dlatego właśnie musimy opisać nasz wynalazek i powiadomić o tym instytucję, która oceni, czy naprawdę nic takiego jeszcze nie pojawiło się.

Projekt patentowy
Author: Archives New Zealand
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie nasze wątpliwości usunie rzecznik patentowy gdańsk, który wyjaśni nam jakie dokumenty powinniśmy przedłożyć, w jakim miejscu to wykonać oraz jak długo będziemy zmuszeni oczekiwać na decyzję. Co więcej zaznaczy nam również co musimy wykonać, kiedy ktoś kolejny będzie sobie rościł prawa do danego materiału.

W każdej dziedzinie rynku ma szansę się zjawić nieuczciwa konkurencja, która będzie obniżała cenę, będzie produkowała podobne przedmioty w gorszej jakości oraz równocześnie będzie szkalowała nasz biznes. Wtedy powinniśmy to zgłaszać właściwym instytucjom, żeby one reagowały oraz potępiały takie przedsiębiorstwa, ponieważ na ich zachowaniu stratni będą głównie kontrahenci.

Warto dbać o swoje prawo autorskie
Nie ma znaczenia, czy napisaliśmy jakiś tekst, wymyśliliśmy nowy przedmiot, czy stworzyliśmy obraz. Dopóki nie sporządzimy umowy i nie ustalimy w niej jasno, że pozwalamy komuś odmiennemu na używanie z naszej twórczości, należeć będzie ona do nas oraz będziemy posiadali do niej prawo autorskie.

Wszystkie próby złamania takiego prawa okazują się być bezwzględnie wychwytywane i ukarane, ponieważ jest to jednoznaczne z kradzieżą, z tym że ta tu określana jest intelektualną. Przez to właśnie należy znać własne prawa oraz nie pozwalać się z nich ograbiać.

Wszystko jest objaśnione
Istnieje dużo portali, na których są wyjaśnione kwestie odnośnie zatwierdzania patentu, działania na szkodę odmiennych firm, czy kradzieży intelektualnej. Gdy tylko na nie natrafimy, to otrzymamy niezbędną wiedzę w tym zakresie i będziemy wiedzieli jak sobie radzić z takimi kłopotami. Na pytania odpowie kancelaria patentowa Gdańsk