Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rynek pracy na Opolszczyźnie

Z całą odpowiedzialnością można rzec, że dzisiejszy rynek pracy w województwie opolskim, a także na terenie kraju jest bezlitosny.

Te profesje, które jeszcze niedawno cieszyły się wzięciem – teraz schodzą na drugi plan. Cóż, nie napawa optymizmem fakt, iż w Brzegu zostało rozwiązanych, lub mocno zrestrukturyzowanych wiele dużych firm, które zatrudniały po kilka tysięcy pracowników. Jak się możemy domyślać, w ich miejsce powstały nowe, mniejsze firmy, które mimo wszystko mogą się pochwalić powodzeniem na rynku. Bez wątpienia w lepszej sytuacji znajdują się kobiety, które pracują w branżach niespecjalnie uzależnionych od kondycji gospodarki czyli oświata, służba zdrowia czy administracja (to tutaj powstał co dziesiąty etat). (Sprawdź też praca Brzeg)
Praca w chmurze
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o mężczyzn, przeważnie biorą sprawy w własne ręce i zakładają własne działalności, najczęściej w dziedzinie motoryzacji (aż 90% wszystkich etatów w opolskim to sektor prywatny). Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa na terenie miasta, nie ma mowy o uskarżaniu się na brak klientów. Województwo opolskie nadal specjalizuje się w sprowadzaniu aut zza granicy, stąd spore zainteresowanie motoryzacją. Sporo etatów znajdziemy w warsztatach samochodowych oraz handlu. Wiecznie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia. (Nowe oferty praca szczytno) Profesje te są zawsze na czasie i nie tracą na swej aktualności.Trudności ze znalezieniem ofert pracy nie powinni mieć także kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się krajowa gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej. Jeżeli zależy nam na bliższym zapoznaniu z tematem etatów w Brzegu postanówmy przeznaczyć trochę czasu na poszukanie ofert w internecie.konferencje (www.mojekonferencje.pl/dobiegniew/palac-mierzecin)Wypada jedynie wystukać w wyszukiwarce internetowej zdanie: oferty pracy Brzeg, a może się zdarzyć iż, za pośrednictwem sieci odnajdziemy naszego przyszłego chlebodawcę. Lada dzień przyjdzie wiosna, a z jej przyjściem roboty sezonowe i automatycznie niższe bezrobocie.