Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rozwód – w jaki sposób go dzisiaj przeprowadzić, by mieć gwarancję, że nie stanie się negatywnym doświadczeniem dla partnera i dzieci?

Liczba rozwodów współcześnie każdego roku jest coraz większa. Dzieje się tak przeważnie ze względu na fakt, że społeczny nacisk na trwałość oraz nierozerwalność małżeństwa nie jest już tak duży, a rozwody stały się akceptowalne. Bez względu jednak na to, jaki jest powód rozstania małżonków, rozwód stanowi traumatyczne przeżycie, w szczególności dla dzieci. Jak go przeprowadzić, żeby zredukować negatywne skutki?

sprawy prawne
Author: Jon Tandy
Source: http://www.flickr.com
Małżonkowie powinni postarać się dojść do satysfakcjonującego dla obu stron porozumienia. Bezproblemowy podział majątku, obopólna zgoda na rozwód – to wszystko powoduje, że sąd(zobacz komornik sądowy katowice) jest bardziej przychylny i rozwiązanie małżeństwa może zostać przeprowadzone już na pierwszej rozprawie. Jednakże, jeśli konsensus nie jest możliwy, w takim przypadku pomocne jest skorzystanie z usług profesjonalnego adwokata. Dziś na rynku istnieje dużo kancelarii, których specjalizacją są rozwody, tym samym nie powinno się mieć problemów z wybraniem stosownego reprezentanta. kancelaria radcy prawnego wrocław będzie w stanie doradzić efektywną strategie działania i występować w imieniu klienta w czasie rozpraw sądowych.

Należy pamiętać, by zatrudniany adwokat prawo karne warszawa wrocław posiadał niezbędne doświadczenie, jak chociażby Sławomir Waliduda, szczególnie jeśli proces rozwodowy najprawdopodobniej będzie szczególnie traumatycznym doświadczeniem. Dzieci absolutnie nie mogą stać się świadkiem małżeńskich rozgrywek. Mąż i żona mogą być skonfliktowani i mieć do siebie wiele pretensji, jednak dzieci zdecydowanie należy odseparować od tego rodzaju problemów. Niezależnie od tego, pod czyją opieką będą one pozostawały, rodzic nie ma prawa utrudniać kontaktu z dzieckiem partnerowi, poza wyjątkowymi sytuacjami, w których takie kontakty mogłyby być niebezpieczne.

Kluczem do zachowania satysfakcjonujących relacji z dziećmi w czasie rozwodu jest rozmowa. Dzieci powinny wiedzieć, że mimo tego, że rodzice nie będą już razem, nadal kochają je w ten sam sposób. W niektórych przypadkach korzystna może się okazać też wizyta u psychologa dziecięcego, zwłaszcza jeśli dzieci wyjątkowo źle znoszą rozstanie małżonków. Pomocny jest czasem na przykład szkolny psycholog. Rodzice powinni pamiętać, że w czasie rozwodu to ich dzieci są najważniejsze, a nie wzajemne pretensje.
Tags: