Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rozsądnie zakładajmy własny e-sklep

Zakładanie sklepu internetowego nie jest zbytnio trudne. Prócz wirtualnego zaplecza w postaci domeny internetowej i dobrze działającej, przejrzystej strony, i rzecz jasna realnego asortymentu, konieczny będzie dobry regulamin.


To on wyjaśniać powinien większość spornych kwestii.


budżet
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi robi dziś zakupy za pośrednictwem internetu. Z tego powodu istnieje coraz więcej sklepów sieciowych. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza, jeżeli mamy już realny sklep oraz miejsce na przechowywanie sprzedawanych towarów. Jeśli chodzi o kwestie formalne, niezwykle istotny jest regulamin sklepu internetowego. Dokument ten zawiera zbiór wytycznych odnoszących się do przebiegu transakcji w konkretnym sklepie internetowym. Nie wolno nam układać go na kolanie, czyli byle jak. Od owego dokumentu zależy ilość niezadowolonych lub usatysfakcjonowanych kupujących i właściwe działanie naszego sklepu. Regulamin powinien być powiązany z obowiązującymi aktami prawnymi.

Zajmujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie, który w tamtym miejscu odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Regulamin dodatkowo powinien być napisany łatwym do zrozumienia językiem, aby klient nie trafiał na trudności z właściwą jego interpretacją.


Dobry regulamin sklepu internetowego powinien być drobiazgowo opracowany, szczególnie, jeżeli ze sklepu korzystają zwyczajni konsumenci. Są oni bowiem dobrze ochraniani przez przepisy prawne. Jeśli zaś ze sklepu korzystają tylko podmioty gospodarcze, regulamin może być bardziej ogólnikowy. Trzeba bacznie zwrócić uwagę na to, by w regulaminie nie pojawiały się niedozwolone klauzuly. Możemy również skracać proces tworzenia regulaminu prosząc o pomoc prawnika.


Wtedy mamy pewność, iż działamy zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. Regulamin sieciowego sklepu jest więc wyjątkowo istotny, gdy otwieramy pierwszy swój sklep. Nie chcemy przecież, by w okół naszego sklepu tworzył się szkodliwy PR.