Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Rodzaje wag stosowanych w domowych i komercyjnych zastosowaniach, krótka charakterystyka ich parametrów.

Wagi są jednymi z częściej wykorzystywanych urządzeń pomiarowych i w życiu codziennym, i w różnych rodzajach przemysłu. Ich podstawowym zadaniem jest mierzenie ciężaru materiałów z wyznaczoną precyzją. Wagi produkowane są w bardzo dużej liczbie rozmiarów i odmian, zaczynając od małych i dokładnych wag laboratoryjnych, a kończąc na ogromnych wagach które zważą ciężarówkę. Poziom dokładności wagi będzie zależeć od jej rozmiaru, ale także wykorzystania.
Author: Beurer
Wagi kuchenne mogą mieć dużą tolerancję, a takiej samej wielkości waga apteczna musi być dużo dokładniejsza i precyzyjniejsza. Parametry te będą też mieć bardzo duży wpływ na cenę, o ile zwykłą wagę do kuchni można już kupić za kilkanaście złotych, to zaawansowana waga stosowana w laboratorium będzie kosztowała kilkadziesiąt razy więcej. Każda z dziedzin używająca intensywnie wag doczekała się swoich własnych wersji, bardzo dokładnie spełniających potrzeby i wymagania pracowników. Zobacz więcej: oferta dla aptek.

Duża precyzja pomiarów na pewno będzie niezbędna w farmaceutycznym przemyśle. Przy produkcji lekarstw nie ma miejsca na żaden błąd, bo chodzi przecież o ludzkie życie. Z tego też powodu wagi apteczne spełniają bardzo wyśrubowane normy które dotyczą dokładności i stabilności wyników. Jeszcze do niedawna aptekarze stosowali wagi szalkowe, które jednak miały pewne wady. Obecnie ta grupa użytkowników wykorzystuje elektroniczne modele o dużej precyzji pomiarów, dzięki czemu ich praca (zobacz cv klauzula) jest obecnie znacznie wygodniejsza. Po tak samo precyzyjne wagi będą także sięgać jubilerzy - w ich przypadku precyzja ważenia także ma kluczowe znaczenie.
sprawdzanie wagi
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wagi jubilerskie również najczęściej obecnie występują w wersjach elektronicznych - . Posiadają one dużo potrzebnych w tej dziedzinie funkcjonalności, przykładowo takich jak wyznaczanie gęstości albo liczenie sztuk takich samych detali, co bardzo przydaje się w codziennej pracy jubilera. W różnych zastosowaniach stosowane są również inne rodzaje i odmiany wag, a ich funkcjonalność będzie zależeć od potrzeb użytkujących.