Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Robisz interesy z firmami niemieckimi? Czy miałeś trudności z egzekwowaniem należności? Jest na to skuteczny sposób

W ostatnich latach zwielokrotniła się współpraca naszych firm z niemieckimi. Tego typu kooperacja z naszym zachodnim sąsiadem to szansa na nowe kontrakty, szanse rozwoju, dostęp do nowych rynków. Co więcej od dawien dawna firmy z Niemiec uważane są za solidnych partnerów, z którymi należy robić interesy. Niestety, ta legendarna niemiecka solidność nijak ma się do rzeczywistości, więc polskie firmy muszą niekiedy poszukiwać rozwiązań, jak odzyskać swoje pieniądze.


windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo, niemieckie firmy coraz częściej mają za nic wezwania do zapłaty, stwierdzając chyba, że i tak nie będą egzekwowane. Tak się często dzieje, w tym sensie niezbędne są firmy trudzące się windykacją należności w Niemczech (wejdź ). Najlepsze firmy rozpoczynają działanie od przeprowadzania postępowania pozasądowego, czyli zwracają się do osoby dłużnej z właściwym pełnomocnictwem, aby zażądać zapłaty należnej kwoty. Dodatkowo w żądaniu jest także informacja o określonych odsetkach i zwrotu kosztów adwokackich całego działania przedsądowego.

To istotne, chociaż wiele osób o tym nie wie, iż w Niemczech istnieje coś takiego, jak szansa zwrotu pozasądowych kosztów adwokackich przez dłużnika. W naszym kraju takie coś nie istnieje. To jednakże odpowiednie rozwiązanie, gdyż każdy koszt musi zwrócić jedyny winny zaistniałej sytuacji, czyli dłużnik. Jeśli te działania nic nie dają, powinniśmy zastosować bardziej poważne środki, czyli przystąpić do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Tak faktycznie mamy dwie możliwości. Z jednej strony można mieć sprawę sądową w Polsce, kolejno natomiast egzekwować orzeczenie w Niemczech. Z
windykacja
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
innej strony, możemy dochodzić swoich praw w sądzie niemieckim i to jest zdecydowanie korzystniejsza praktyka.


Oferuje więcej wymiernych rezultatów. W momencie, gdy wierzyciel otrzyma od polskiego sądu „Europejski Tytuł Egzekucyjny” (pierwsza sytuacja, kiedy dochodzimy własnych spraw w Polsce) lub mamy orzeczenie sądu niemieckiego (druga, lepsza opcja), przeprowadzany jest proces egzekucji przymusowej. Niemieckie środki egzekucji przymusowej są bardzo skuteczne, a najistotniejsze z nich, to: zajęcie środków na rachunku bankowym, to samo następuje z majątkiem ruchomym, zajęcia wynagrodzenia osoby zadłużonej, a także założenie zaręczenie pod przysięgą.

Poznaj więcej szczegółów na stronie (https://cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-oc-przewoznika-umownego-spedytora.html) - one rzucą zupełnie nowe światło na ponoszoną w przedstawianym tu artykule. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Te działania na pewno spowodują, iż nieuczciwy partner biznesowy zapłaci za swoje postępowanie.