Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Regulacje odszkodowawcze w kolizjach samochodowych

Wbrew podejrzeniom, jednym z najniebezpieczniejszych miejsc dla każdego Polaka, jest jego własny samochód. Bowiem każdego roku w wypadkach w tych pojazdach, umierają rzesze osób, znacznie więcej jest rannych.
Bezmyślność, brak koncentracji, pijaństwo - to wyłącznie podstawowe powody takiego stanu rzeczy. Jeżeli sam brałeś udział w stłuczce na drodze, lub po prostu jesteś aktywnym kierowcą, musisz wiedzieć, w jaki sposób są dysponowane odszkodowania.


Poszczególnego Polaka, który ma zarejestrowany samochód, obowiązuje polisa OC. Dzięki temu, w momencie, kiedy to z naszej winy rozbity będzie czyiś samochód, zadośćuczynienie opłacane jest przez firmę ubezpieczeniową, zamiast z naszej kieszeni. To bardzo dobra metoda, gdyż odszkodowanie za wypadek samochodowy potrafi wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. A przecież mało kogo stać na wypłacenie takich kwot z prywatnego budżetu. Niestety, kiedy ma miejsce sytuacja tego rodzaju, zwiększy się nam roczna opłata za OC.


zadośćuczynienie
Author: Anas Qtiesh
Source: http://www.flickr.com


praca
Author: Municipal Archives of Trondheim
Source: http://www.flickr.com


Nierzadko także my sami, nie z własnej winy, jesteśmy ofiarami czyjejś brawury. Wtenczas podstawowe zadośćuczynienie opłacane nam będzie nie z naszej agencji ubezpieczeniowej, a tamtej w której jest zarejestrowany sprawca.

Bez obawy - zobacz link (https://rm-kancelaria.pl/zakres-uslug), który prowadzi do podobnej witryny. Odnajdziesz na niej przykuwające wzrok teksty w kontekście do przedstawianego tutaj zagadnienia.

Jednak w niewielkich kolizjach, takich jak zarysowana maska lub stłuczone światło, rzadko kiedy należy zgłaszać sytuację do ubezpieczalni. Bowiem odszkodowanie za wypadek samochodowy tego rodzaju będzie znacznie mniejsze niż kwota OC jaka może nam wzrosnąć w następnej racie. Gdyż w zależności od firmy, w której mamy polisę, inne mogą być regulacje.


Mnóstwo Polaków nie znosi tego, że musi każdego roku uiszczać ubezpieczenie samochodowe.
Jednak zmieniają oni zdanie na ten temat, w chwili kiedy to firma wypłaca odszkodowanie za wypadek samochodowy. Jeśli pragniemy wykupić polisę na pierwszy pojazd, warto dokładnie sprawdzić ofertę poszczególnych korporacji, bowiem mogą się bardzo różnić.