Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Radca prawny

Bardzo często zdarzają się przypadki, w których potrzebna będzie pomoc w kwestiach prawnych. Meandry przepisów prawnych są bowiem większości osób nieznane i mogą powodować wrażenie zagubienia. Oprócz tego prawo jest dziedziną, która podlega częstym zmianom i aktualizacji. Dlatego radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której trzeba się zwrócić w przypadkach, w których potrzebna jest porada w kwestiach prawnych. Radca oferuje usługi kierowane do firm oraz do osób indywidualnych.


Może działać w ramach kancelarii prawnej.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to koniecznie zobacz także ten odnośnik - świeża publikacja także będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

Jego funkcją jest również reprezentować klienta na rozprawach sądowych. Radca prawny przed sądem musi być w stroju formalnym w postaci togi, której model określają oddzielne przepisy. Kancelarii prawnych istnieje w Polsce bardzo dużo. Na przykład we Wrocławiu działa ich blisko trzy tysiące, co pokazuje ilość rezultatów wyszukiwania zapytania „kancelaria wrocław”.

Zakres czynności

Jak już zostało nadmienione, radca prawny zajmuje się przede wszystkim udzielaniem porad w kwestiach prawnych. Porady tego typu mogą być w obrębie różnych aspektów rzeczywistości i prawa. Nierzadko dotyczą one aspektów łączących się z z budownictwem i nieruchomościami, odszkodowaniami czy prawem administracyjnym. Inną nierzadko wykorzystywaną opcją będzie spisywanie aktów prawnych. Rolą radcy prawnego jest sporządzenie aktu w postaci profesjonalnej umowy lub innego dokumentu.

Ceny i dostępność


Wyświetl większą mapę
Cennik usług ustalany jest osobno przez dane kancelarie. Najczęściej cena zależeć będzie od stopnia trudności oraz zawiłości określonego przypadku. Niektórzy radcowie pobierają za swoje usługi opłaty w taryfie godzinowej. Czasami kancelarie oferują swe usługi bez konieczności uiszczania opłat początkowych. Kancelarie prawne znajdują się generalnie w każdym mieście. Odróżniać je będzie od siebie przede wszystkim wysokość cen. „Radca prawny Wrocław” to zapytanie pozwalające na uzyskanie w wyszukiwaniu internetowym około trzech tysięcy wyników. Kancelarie zlokalizowane są w całym mieście, szczególnie blisko centrum.