Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Przyjście na świat brzdąca to cudowny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.


Każda mama uzna, że pierwszy rok szkraba bywa niezwykle ważny.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie oraz przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już tylko o swoim bobasku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by mieć świadomość tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie może być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł.

Jeśli chcesz poczytać więcej, jest oryginalna wiadomość o podobnej tematyce, jaką należy zobaczyć. To świetny moment zatem zrób to!

Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto obecnie zarabia najniższą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można także ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.