Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Przyjście na świat brzdąca to cudowny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.


Każda mama uzna, że pierwszy rok szkraba bywa niezwykle ważny.


pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie oraz przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już tylko o swoim bobasku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by mieć świadomość tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie może być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł.

Musisz odnaleźć inne podobne materiały? Jeżeli tak, ta wskazówka z witryny (https://karpackiepokoje.pl/sala-konferencyjna-krosno/) jest warta uwagi, gdyż dotyczy analogicznej kwestii.

Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto obecnie zarabia najniższą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.


Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można także ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.