Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Prowadzisz blog? A czy wiesz, iż w niektórych przypadkach powinieneś się z tego rozliczać? Zobacz w czym rzecz

W dzisiejszych czasach zakładanie bloga jest czymś popularnym. Zajmuje się tym dużo osób, mimo że dużo z nich robi to zwyczajnie z czystej pasji, nie myśląc zupełnie o sprawach zarabiani. Jedynie, jest coś do zakomunikowania, znamy się na określonej kwestii, mamy konkretne hobby, więc mamy szansę się z kimś podzielić naszym doświadczeniem.

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób jednak używa blog do zarabiania, umieszczając reklamy na swoim blogu. Tym samym nie biorąc pod uwagę, że trzeba się z tego rozliczać.

Sprawdź ten odsyłacz - ta wskazówka spod linku odkryje zupełnie nową porcję informacji na temat, który być może okazać się warty zgłębienia!

Ta świadomość coraz bardziej powszechna, ale równocześnie nie do końca znana godna jest uwagi, tym bardziej, że już niemal dobiega końca okres rozliczeń pit 2014. Dobrze zdawać sobie sprawę, iż otrzymywanie dochodów z reklam podlega opodatkowaniu. Reguluje to ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, która rozpatruje różne źródła zarobków,przykładowo będzie to przykład osiągnięty dochód z tytułu umieszczania reklam w sieci - polecana strona. Określane są jako dochody związane z umową najmu, czyli chociaż to zabawnie brzmi, powiązane są z tego typu czynnościami jak wynajem lokalu.

Oczywiście tak się dzieje, o ile nasza strona to nie działalność gospodarcza. Jednocześnie do momentu, gdy uznajemy nasz blog jak pasję, dodatkowe zajęcie, to tym samym ten dodatkowy dochód nie podchodzi pod przepisy o działalności gospodarczej. Ale, gdy przeradza się w podstawowe i praktycznie jedyne źródło utrzymania, gdy mamy kilka blogów, to mamy okazję zostać uznani przez Urząd Skarbowy za osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Taki dochód, z tytułu udostępnienia miejsca na reklamę należy rozliczyć jak standardowy przychód z tytułu wynajmowania. Jednocześnie, musimy rozróżnić przychód od dochodu. Istnieją więc tu dwie opcje opodatkowania. Jedną z nich jest ryczałt, drugą – zasady ogólne. W ten sposób do wyboru zostaje nam albo pit 36, albo pit 28.

rozliczenie podatkowe
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Co wybrać? Patrząc na zdarzenia, korzystniejsze przy niskich dochodach rozliczenie to ryczał. Zapewnia to mniejsze obciążenia, z powodu niższej stawki. Co bardzo istotne, jeżeli zdecydujemy się na ryczałt w ciągu roku mamy wybór, wpłacania miesięcznego lub raz na kwartał. Jeśli zaś wybierzemy zasady ogólne, to po prostu wpłacamy miesięcznie, jednak pod warunkiem, że do kwoty 3091 złotych zaliczka nie powstaje. Należy o tym pamiętać przy obecnym rozliczaniu pit (zobacz rozliczenie z urzędem skarbowym przez internet) 2014.