Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Prowadzenie firmy wiąże się z rozmaitymi kosztami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Ostatnie zmiany w zakresie OFE przypomniały nam o konieczności odkładania na emeryturę dodatkowych pieniędzy, bowiem przewidywane emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Należy więc zacząć odkładać i to systematycznie, by na starość nie martwić się brakiem potrzebnych środków. W tym celu warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli generować zyski. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba raczej nikomu wyjaśniać, pewne jest też to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście umiemy odpowiednio rozkręcić interes.


Rozliczenia, księgowość
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Zakładając firmę trzeba się liczyć ze stałymi wydatkami, których najwięcej idzie na składki na ZUS, a zatem między innymi te emerytalne. Każdy, kto właśnie zakłada działalność przez początkowe 2 lata może opłacać składki społeczne na ulgowych warunkach - połowę niższe niż w późniejszych latach istnienia działalności. Musimy też pamiętać, że ktoś, kto jest zatrudniony na umowę o pracę, a dodatkowo założy działalność, w ramach działalności musi odkładać tylko składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli chcesz uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (https://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-busow/), które zawierają też informacje na to zagadnienie - wejdź zatem tutaj.

Zaletą prowadzenia firmy jest też to, że składki odprowadzane do ZUS możemy odliczyć od podatku przy późniejszym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Czytaj też

Prowadzenie działalności gospodarczej – w szczególności przez pierwsze 2 lata – nie musi więc wiązać się z dużymi kosztami, tak jak obawia się tego wiele osób, planujących założyć dodatkowo działalność. Natomiast, gdy mamy doskonały pomysł na firmę taka działalność może zapewnić nam niemałe korzyści finansowe w formie zysków z jej prowadzenia. Oczywiście są także inne koszta, jakie należy uwzględniać, jak np. opłacenie księgowego.


teczka z dokumentami
Jednak aktualnie istnieje chociażby księgowość internetowa, która nie jest kosztowna, a umożliwia kompleksowe zajęcie się naszymi sprawami (za księgowość online można płacić już od 30-40 zł miesięcznie).

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę, która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, również będą na pewno ciekawe.

Jak więc widzimy, wystarczy zapoznać się z dostępnymi możliwościami i wnet przekonamy się, że prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest takie straszne jak się nam wydaje, a może przynieść niemałe korzyści, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie myśleć o przyszłość. Warto o tym pomyśleć. Zobacz także